Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Sel nädalal saavad tallinlased suurjäätmeid tasuta ära anda

Sel nädalal saavad tallinlased suurjäätmeid tasuta ära anda

20. – 26. märtsil saavad Tallinna elanikud taas suurjäätmeid jäätmejaamadesse tasuta ära anda.

Suurjäätmed on hõlmatud korraldatud jäätmeveoga ja nende äraveo saab tasu eest tellida oma jäätmevedajalt või viia jäätmejaama, kuid kampaanianädala jooksul saavad rahvastikuregistri järgsed Tallinna elanikud suurjäätmeid tasuta ära anda kõikidesse Tallinnas asuvatesse jäätmejaamadesse.

Tallinna abilinnapea Joosep Vimm sõnas, et inimesed on varasemalt suurjäätmete tasuta ära andmise nädalaid altilt kasutanud. „Teist aastat järjest toimuvate kampaanianädalatega soovime aidata kaasa, et vähem prügi satuks loodusesse või metsa alla. Saame nii ühiselt hoida oma elu- ja looduskeskkonda puhtamana,“ lisas Vimm.

Korraga võetakse ühelt elanikult tasuta vastu kuni 3 m3 suurjäätmeid ehk kogus peab mahtuma ühe sõiduauto järelhaagisesse. Isikutuvastuseks tuleb kaasa võtta ID-kaart või juhiluba. Kampaania ei laiene juriidilistele isikutele (sh korteriühistud).

Jäätmejaamad asuvad Pääskülas (Raba tn 40), Rahumäel (Rahumäe tee 5a), Pärnamäel (Ristaia tee 8) ja Paljassaares (Paljassaare põik 5). Jäätmejaamade lahtiolekuajad ning informatsiooni kõikide teiste jäätmete üleandmise kohta leiab kodulehelt www.jaatmejaam.ee.

Suurjäätmed on: mööbliesemed ja nende osad (nt diivan, laud, riiul); vaibad, muud põrandakatted; madratsid; kardinad ja kardinapuud; suured lillepotid; riidenagid; peeglid; spordivahendid; jalgrattad; katkised suusad ja kelgud, lapsevankrid; jõulukuused. 

Suurjäätmed ei ole: ehitus- ja remondijäätmed (nt WC-pott, valamu, vann, aknad, uksed, tapeet, värvirullid); ohtlikud jäätmed (nt tühjad värvipurgid, eterniit); probleemtooted (nt romusõidukite varuosad, rehvid); vanametall; elektri- ja elektroonikaseadmed (nt pesumasin, teler, külmik, pliit); muud tootjavastutusega hõlmatud jäätmed.