Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Selgusid konkursi „Tallinna talent“ galakontserdil esinejad

Selgusid konkursi „Tallinna talent“ galakontserdil esinejad

Eile, 3. aprillil selgusid noored interpreedid, kes esinevad konkursi „Tallinna talent 2023“ pidulikul lõppkontserdil Estonia kontserdisaalis.

„Konkursiga „Tallinna talent“ soovime motiveerida ja toetada noori muusikuid, mis on ühtlasi ka Tallinna kui UNESCO muusikalinna eesmärk. Andekad õpilasmuusikud saavad konkursil väärtusliku esinemiskogemuse, mida rikastab tagasiside oma ala professionaalidelt. Lisaks toetab linn parimaid noormuusikuid stipendiumiga, et nad saaksid end veelgi enam arendada ja proovile panna,“ rääkis konkursi algataja, linnapea Mihhail Kõlvart. „Õnnitlen kõiki võitjaid ja kutsun muusikasõpru lõppkontserdile Estonia kontserdisaalis, et saada osa tulevaste tähtede sünnist.“  

Žürii otsusel esinevad galakontserdil Andre Laikre, Annabel Soode, Art Ruben Kaljund, Beatrice Suimets, Carita Irjas, David Kirjanov, Duo Akkan (Emma Loona Mängli ja Roald Mattias Robam), Duo Paulina Andrejeva ja Miia Polding, Emma Sofia Klaos, Hanna Camilla Kadarik, Hans Matthias Kari, Marii Heleen Matesen, Marta Meibaum, Nora Liisa Suislepp, Pärli Peäske, Theodore Kakhidze, Tristan Ilves, Uku Gross, Valerija Savtsuk, Viiuliduo Sofia Troitskaja ja Zara Durrani.

Laureaate tunnustatakse aunimetusega „Tallinna talent 2023“ ning 1000-eurose ühekordse stipendiumiga, mis on mõeldud osalemiseks konkurssidel, meistriklassides ja koolitustel nii Eestis kui ka välismaal või muusikariista soetamiseks.

Konkurssi Tallinna üldharidus- ja huvikoolide õpilastest solistidele ja ansamblitele korraldab linn juba kolmandat korda. Konkursi esimeses, videovoorus oli 300 osalejat, kellest teise vooru pääses 111. Teises voorus tuli žürii ja publiku ette astuda elava ettekandega, kontserdid toimusid kolmel päeval Mustpeade majas (klassikaline muusika) ja kultuurikeskuses Kaja (levimuusika). Professionaalsetest muusikutest koosnev žürii tegi otsuse 3. aprillil, valides välja 20 lõppkontserdil esinejat. Klassika žüriisse kuulusid Anu Tali, Arvo Leibur ja Mihkel Poll ning levimuusika žüriisse Maarja Soomre, Nele-Liis Vaiksoo ja Priit Pajusaar.

Pidulik lõppkontsert toimub pühapäeval, 21. mail algusega kell 14 Estonia kontserdisaalis ja sinna on oodatud ka publik. Kontsert on tasuta.

Rohkem infot leiab veebilehelt tallinn.ee/tallinnatalent.