Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Selgusid konkursi „Tallinna talent“ galakontserdil esinejad

Selgusid konkursi „Tallinna talent“ galakontserdil esinejad

Märtsi lõpus toimusid konkursi „Tallinna talent 2024“ eelvoorud ning selgusid noored interpreedid, kes esinevad 11. mail võistluse pidulikul lõppkontserdil Estonia kontserdisaalis.

Žürii otsusel esinevad galakontserdil Aleksander Traksmann, Ando Temmo Torm, Anna Katarina Tralla, Aurora Elise Varema, Benjamin Loran Seletski, Funky Fight, Helene Palm, Isabella Aben, Ivan Jermakov, Karoliina Kuppart, Kirte-Lee Keskel, Lilian Sauvola, Madis Sikk, Magdalena Haab, Mattias Heina, Paul Mihkel Maasalu, Pärle Vetevool, Rene Kazarjan ja Triin Pihlap.

Laureaate tunnustatakse aunimetusega „Tallinna talent 2024“ ning 1000-eurose ühekordse stipendiumiga, mis on mõeldud osalemiseks konkurssidel, meistriklassides ja koolitustel nii Eestis kui ka välismaal või muusikariista soetamiseks.

9-aastane Aurora Elise Varema sai Tallinna talendi aunimetuse nii klassikalise muusika kui ka levi- ja rahvamuusika kategoorias.

Konkurssi pealinna üldharidus- ja huvikoolide õpilastest solistidele ja ansamblitele korraldab Tallinn juba neljandat korda. Konkursi esimeses, videovoorus oli 196 osalejat, kellest teise vooru pääses 84. Teises voorus tuli žürii ja publiku ette astuda elava ettekandega, kontserdid toimusid märtsi lõpus Mustpeade majas ning Tallinna muusika- ja balletikoolis MUBA. Professionaalsetest muusikutest koosnev žürii valis välja 20 lõppkontserdil esinejat. Levi- ja rahvamuusika žüriisse kuulusid Liisi Koikson, Maarja Soomre ja Priit Pajusaar ning klassikamuusika žüriisse Johanna Vahermägi, Mihkel Poll ja Virgo Veldi.

Pidulik lõppkontsert toimub laupäeval, 11. mail algusega kell 14 Estonia kontserdisaalis ja sinna on oodatud ka publik. Kontsert on tasuta.