Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Selgusid uued Test in Tallinn partnerettevõtted

Selgusid uued Test in Tallinn partnerettevõtted

Möödunud aasta lõpus selgusid Tallinna algatatud programmi Test in Tallinn neljanda vooru projektide hindamise tulemusel kaks uut partnerettevõtet, millega otsustati edasi liikuda ning loodetakse jõuda testimiseni.

Tallinna abilinnapea Joosep Vimma sõnul ei piisa äri edukaks toimimiseks vaid rahast. “Võimalus kohtuda kliendiga ja katsetada parimaid võimalikke lahendusi tegelikus töökeskkonnas on see, mida Test in Tallinn programmist osavõtjatele pakume. Tallinnas testimine on aidanud kaasa mitmetele edulugudele ning loodame, et ka uusi partnerettevõtteid saadab edu,“ sõnas Vimm.

Tallinn soovib tutvustada valdkonna ekspertidele ja maailmale laiemalt linna kui soodsat roheinnovatsiooni testkeskkonda, kus katsetada erinevaid tehnoloogiad, eesmärgiga aidata nii kodumaistel kui ka välisettevõtetel jõuda oma toodete ja teenustega globaalselt teistesse linna keskkondadesse.

Neljanda vooru projektide hindamisele laekus kokku 11 taotlust, kahest said programmi Test in Tallinn uued partnerettevõtted.

Carrida (Saksamaa) testib ühel väiksemal Tallinna ringristmikul lahendust, mis loendab transpordiühikuid ringile sisenemisel ning väljumisel, et pealinn saaks parema ülevaate ringristmike kasutusest.

Caeli BV (Holland) testib satelliidi andmete põhjal võimalust monitoorida ja visualiseerida õhukvaliteeti. Lahendus aitab Tallinnal testida andmete kättesaadavust, mõistetavust ning annab võimaluse võidelda kliimamuutuste vastu.

Eesti ettevõtted on saanud oma tooteid juba varem Tallinnas testida Tallinnovation programmi raames, mis konkursipõhise meetmena toetab ettevõtete tootearendust ka rahaliselt, kuid uue programmiga pakutakse innovatsiooniprojektide läbiviimist linnakeskkonnas ka välisettevõtetele.

Test in Tallinn algatuse ning osalemistingimustega saavad huvilised lähemalt tutvuda veebiaadressil www.tallinnovation.ee/testintallinn. Taotlusi võetakse vastu jooksvalt. Esimesed projektid said innovatsioonikomisjoni heakskiidu 2023. aasta aprillis.

Test in Tallinn on Euroopa rohelise pealinna aastal algatatud initsiatiiv, millega soovib pealinn kaasa aidata uuenduslike lahenduste kasutusele võtule. Programmi fookusvaldkonnad on liikuvus, energiasääst ja taastuvenergia lahendused.