Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

September oli Tallinna Kannikese Lasteaias liikumiskuu

September oli Tallinna Kannikese Lasteaias liikumiskuu

Liikumiskuuks esitas TEL meeskond nii lastele kui õpetajatele väljakutse. Liikumiskuu üheks väljakutse teemaks lastele oli „Helkur“. Rühmades räägiti ohutust liiklemisest, käidi õppekäigul ning valmistati lastega koos erinevatest vahenditest helkureid ja kasutati neid ka kunstitöödes.

23. septembril, mis oli Ülemaailmsel spordinädalal, pidasime meie särava liikumisõpetaja Helle eestvedamisel spordiõhtut. Nii lapsed kui õpetajad said joosta, hüpata, takistusradu läbida ja muid vahvaid tegevusi teha. Spordipäeva jääb kõigile meenutama tore spordinädala logoga kott.

Kui laste liikumiskuu möödus õues jooksu- ja liiklusmänge mängides ning spordipäeva tähistades, siis õpetajate väljakutse pealkiri septembris oli „Liigume koos“. Kolmapäeva õhtuti kogunesid õpetajad peale tööpäeva lõppu lasteaia värava juurde ja koos liiguti igal nädalal erinevasse suunda jalutuskäigule. Oma kõndimisretkedel avastasime ja uudistasime Kristiine linnaosa, Uut Maailma ja Pelguranda. Liikumistrajektoorile jäi palju erinevaid lasteaiahooneid, Superministeerium, kaks kogukonnaaeda ja nii mõnegi kolleegi kodu.

Iga jalutuskäik oli inspireeriv ja eriline – suurepärane nii meie kehale kui vaimule. Kokku läbisime koos liikudes ligikaudu 18 kilomeetrit. Mõned agaramad aga isegi rohkem. Tõdesime, et liikumine aitab meil tõesti elus tasakaalu hoida. Ja tasakaal on peaasi!

 Allikas: Tallinna Kannikese Lasteaed