Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Sipsiku õuelasteaiapäev

Sipsiku õuelasteaiapäev

3. juunil korraldasime lasteaias Tallinna lasteaias Sipsik laste(kaitse)päeva puhul taas ühe vahva õuelasteaiapäeva.

Üheskoos põnevas ning kaasahaaravas õuekeskkonnas õppida ja tegutseda oli vahva.
Päev algas ühise hommikupudru söömisega terrassil, pärast mida valisid lapsed kohe endale tegutsemiseks meelepärased pesad. Tegevuspesade valiku olid eelnevalt ära otsustanud Rohelise Sipsiku Liidu väikesed liikmed. Nende valiku järgi oli õpetajate sisustada ja juhendada puutöö, võlukepi meisterdamise, mullitamise, veemängude, varjukujude joonistamise ja aardejahti pesa.
Päev jätkus lõunasöögiga terrassil ja vaiksete tegevuste või pikutamisega varikatuse all.
Pärastlõunal liitusid õuelasteaiapäevaga Sipsiku lasteaia vilistlased, kes tundsid taaskohtumisest suurt rõõmu ja meenutasid heatujuliselt ühiseid lasteaia aastaid. Varasemad lõpetajad arvasid, et see kohtumine oli küll tõeline nostalgia laks.
Õuelasteaias oli muidugi avatud ka grillikoda. Nii vilistlasi kui kõiki lapsi kostitati lõkkel küpsetatud viinerite ja leivaga ning värske salatiga. Soojale suvepäevale jahutust sai aga traditsioonilisest jäätisekokteilist.
Õuelasteaiapäeva lõpetasid tantsuringi lapsed oma vahvate ja kaasahaaravate tantsudega õpetaja Marelle juhendamisel. Lustlikku tegutsemist ja päeva meenutamist jätkus lastel kuni õuelasteaiapäeva lõpuni. Veel enne kojuminekut küsis üks väike Sipsik: „Kas need töökojad on homme ka avatud?“ Põnevas keskkonnas koos olid nii lapsed kui õpetajad hoos!

Aitäh kõigile, kes päevale hoogu andsid!