Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Sisukas liikumis- ja õuesõpe septembrikuul Mutionu Lasteaias

Sisukas liikumis- ja õuesõpe septembrikuul Mutionu Lasteaias

Tallinna Mutionu Lasteaia 2021. aasta sündmuste kalendris oli septembris palju erinevaid liikumis- ja õuesõppetegevusi, milles lapsed said vahetult kogeda, ise teha ning läbi elamusliku tegevuse kogetut vahendada teistele.

10. septembril käisid Tähepüüdjate rühma lapsed õpperetkel Suureoja talus. Keskkonnainvesteeringute Keskuse kaudu rahastust saanud projekti käigus tutvuti talu ülisõbralike ja armsate loomade ja lindude, maa töödega ning meisterdati õpitoas ja prooviti trossisõitu üle õue.

Septembri keskel toimus sügisene õuesõppenädal.

13. septembril käisid etendamas Mutionu lastele etendust „Jussikese seitse sõpra“ lastevanemate teater. Paari aasta taguse vahe järel sai taaskord kokku Mutionu lasteaia teatrilembesed lapsevanemad. Teatritrupis osalesid andekad, suurepärase näitlemisoskuse ja muidu loomingulised inimesed - lapsevanemad Gertlin Rivera, Karoline Jostov, Olavi Laurimaa, Piret Taremaa ja praktikant Marju Tamm.

14. septembril toimus lasteasutuse õuealal liikumis- ja tantsuhommik. Ühistantsule järgnesid tegevuspunktides erinevad sportlikud ülesanded ja tegevused. Korraldaja liikumisõpetaja Regina Rebase eestvedamisel said lapsed osa toredast langevarjumängust, täpsust nõudvast bowlingust, kepphobuste söötmisest ja soove täitvate kalade püüdmisest, lõbusast kotijooksust, mis möödusid kõigile osalejatele vägagi lustlikult.

15. septembril viis muusikaõpetaja Elvi Raidmäe läbi muusika- ja lauluhommiku, et koos laule lauda ja õppida. Ühislaulmise alustuseks lauldi armsaks saanud Mutionu lasteaia laulu ning seejärel kõlasid laulud sõprusest, sügisest, Eestimaast ja kodust. Sündmuse lõpus hakkas tööle mullimasin ja läks lahti hoogsaks tantsuks.

16. septembri pärastlõunal toimus Mutionu AIA pidu. Aiapeole olid kutsutud külalistena Hüplemisklubist Trikit treener Küllike Ustav, kes õpetas hüppenööriga hüppamist ja näitas põnevaid trikke ning kuulus ja eesti rahva poolt armastatud laulja Ivo Linna koos tuntud eesti muusiku Jaan Elgulaga. Muusikute esituses tuttavad lastelaulud olid kaasahaaravad ja üllatusi pakkuvad. Külaliste etteaste lõpetas lapsevanem Olavi Laurimaa ainulaadse ja müstikat tekitava valguse- ja tuleshow etendusega. Muusikaõpetaja Elvi Raidmäe õpetatud ja aiapeol lasteaialaste esitatud laulude vahel kõlasid väikesed vahepalad ja jutukesed lasteaia vilistlaste Robert Kaarjärv ja Sissi Merrit Viilmaa poolt.

EOK ja Ühendus Sport spordinädal 2021 raames korraldati Mutionu Lasteaia lastele sportlikud hommikud lasteasutuse õuealal ja Cederhilmi pargis. Liikumisõpetaja Regina Rebase eestvedamisel toimunud spordihommikud ja sügismatk oli hea võimalus igal lasteaialapsel näidata liikudes ja sportides oma aktiivsust, osavust, täpsust, kavalust ja pingutust tulemuste saavutamiseks ja innustamiseks. Kõiki osalejaid tunnustati Eesti Olümpiakomitee auhindadega – diplomi ja sussikotiga.

 

Õues õppimine ja liikumine teeb alati rõõmu!

Allikas: Tallinna Mutionu Lasteaed