Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Sõnakunstikuu raamatunädal Kannikese lasteaias

Sõnakunstikuu raamatunädal Kannikese lasteaias

Sõnakunstikuul toimus Kannikese lasteaia Mürakarude tasandusrühmas raamatunädal, mille jooksul said lapsed teadmisi raamatute kohta.

Lapsed tutvusid nii laste pildi- kui juturaamatutega, teadusraamatutega ja kokaraamatutega. Lapsed tõid nädala jooksul kodust lasteaeda ka oma lemmikraamatuid, millest tegime rühmaesikusse näituse. Lapsed uurisid rühmakaaslaste raamatuid suure uudishimuga. Raamatus järje hoidmiseks meisterdas iga laps omale ka põneva järjehoidja. 

Raamatunädalal külastasid Mürakarud Kännukuke raamatukogu, kus räägiti lastele mis on raamatukogu ja kuidas raamatuid hoida ning kuidas seal on viisakas käituda. Lapsed osalesid ka raamatukogutunnis „Muinasjutumaja“, kus lapsed tutvusid raamatukogus oleva ainulaadse muinasjutumajaga, kus sees elab väga palju muinasjutu- ja multikategelasi. Lapsed said kuulata raamatukogutöötaja muinasjutuvestmist ning selle järgi ära arvata ja majast üles otsida õigeid raamatutegelasi. Tund oli väga põnev ja avastamisrohke, sest pooled muinasjutud, mida kuulsime olid lastele tuttavad. Peale raamatukogukülastust ja -tundi mängisime ka lasteaias raamatukogu ja raamatute laenutamist.

Allikas: Tallinna Kannikese lasteaed