Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Sõnakunstikuu Rõõmupesa lasteaias

Sõnakunstikuu Rõõmupesa lasteaias

Märtsis, mis keele ja kultuuri aastal on märgitud ka kui sõnakunstikuuks, toimus Tallinna Rõõmupesa Lasteaias palju huvitavat.

Märtsi esimesel nädalal esinesid Rõõmupesa lasteaia Mürakarude ja Mesilindude rühma lapsed toredate lauludega Mustamäe Päevakeskuse kevadkontserdil.
Päikesejänkude rühma lapsed külastasid aga Kännkukuke raamatukogu, kus koguti uusi teadmisi erinevate raamatute kohta.

Sõnakunstikuu sisse mahtus ka Rõõmupesa laste esinemine Mustamäe lasteaedade  etlemiskonkursil "Eesti keele kaunis kõla", kus tubli Päikesejänkude rühma laps Robert Raadik saavutas esimese koha. Roberti juhendajaks oli õpetaja Sirje Klopp.

Emakeelepäeva tähistati Rõõmupesas sellel aastal ühisüritusega, mille jooksul tutvusid lapsed erinevate eesti murretega. Muuhulgas arutleti sõnade üle, millel on mitu tähendust ning kuulati lugusid raamatust „Peep ja sõnad”.

Toredaks ettevõtmiseks kujunes ka Mustamäe lasteaedade teatrifestivalil osalemine, mille raames oli lastel võimalus ise esineda ja teisi Mustamäe lasteaedu külastada. Rõõmupesa lasteaiast osalesid festivalil Mürakarude rühma lapsed etendusega „Hunt ja seitse kitsetalle”. Laste juhendajaks oli õpetaja Jane Noor. Samuti esinesid lastele oma näidendiga Rõõmupesa lasteaia õpetajad Karmen Sarap, Desire Mägi, Kirsti Holm ja Krista Pormeister. Meeleolukas etendus kandis pealkirja „Kadunud munad”. Teatrifestivali raames koguti heategevusprogrammi „Märka ja aita” heaks 92 eurot.

Teatrikuust võtsid osa ka Mesilindude rühma lapsed, kes etendasid Rõõmupesa väiksematele lastele muusikalise etenduse „Rongisõit”.

Üritusterohke sõnakunstikuu lõppes vahva „Raamatusõprade karnevaliga”, kus kohtusid toredad tegelased eesti lastekirjandusest. Lastega viisid lõbusaid tegevusi läbi koeratüdruk Lotte (liikumisõpetaja Mariann Kilg), vanamoor (muusikaõpetaja Margarita Kutberg) ja tema kaks poega (õpetajad Karmen Sarap ja Killi Raudberg) „Nukitsamehe” raamatust.


Allikas: Maiu Kannel, Tallinna Rõõmupesa Lasteaia õppealajuhataja