Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Sooja kampsuni päev

Sooja kampsuni päev

Tähistasime lasteaias sooja kampsuni päeva!

Kõik rühmad võtsid osa sellest toredast päevast, arutledes lastega soojade kampsunite ja soojusenergia säästmise vajaduse üle. Rüblikute rühma lapsed said isegi kujundada ja joonistada oma versiooni Sõber Karu kampsunist!

Vallatud vaatasid multifilmi "Jänku-Jussii suur käejalg", mis oli lõbus ja õpetlik kõigile lastele. Pärast seda meisterdasid lapsed oma kampsunid ning märkisid jalajäljele, mida nad veel planeedi säästmiseks teha saavad, ning käejäljele, millega nad juba aitavad.

Lasteaia saalis oli õpetajate abiga üles pandud väga põnev villaste esemete näitus! Lapsed said tutvuda erinevate villaloomadega nagu alpakad, laamad, angoorajänesed ja -kitsed ning muidugi lambad. Nad tutvusid lõngasaamise protsessiga, katsetasid päris ehtsaid lambakääre ning said teada, mis on kraasimine ja ketramine.

Oli huvitav võrrelda erinevate villade pehmust - lamba, kitse ja alpaka villast esemeid. Tulemus? Lapsed jõudsid üksmeelselt järeldusele, et kitsevill (kašmiir) on kõige mõnusam ja pehmem!

Muusika- ja liikumisõpetajate abiga said lapsed mängida vahvaid sorteerimis- ja tantsumänge, kus abiks olid villased sokid.

Meie hoolime!
#Rohelinekool #Soojakampsunipäev #MÕK