Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Stroomi rand saab järgmisel aastal vaateplatvormiga rannahoone

Stroomi rand saab järgmisel aastal vaateplatvormiga rannahoone

Järgmisel suvel kerkib Stroomi ranna platsile uus vaateplatvormiga rannahoone. Plaanis on rajada ajutine puidust moodulmaja, mida alalise lahenduse valmimisel on võimalik kasutada mujal.

Põhja-Tallinna linnaosa vanema Manuela Pihlapi sõnul tingis ajutise lahenduse asjaolu, et 2020. aastal välja kuulutatud arhitektuurikonkursil võidu saavutanud projekti elluviimiseks ei leitud ettevõtjat, kes rannahoone valmis ehitaks. „Suursugust rannahoonet praegusel majanduslikult keerulisel perioodil ei ole võimalik ehitada, seega rajatakse uus rannapargiga suhestuv ja kompaktne moodulmaja ajutise lahendusena,” ütles linnaosavanem ja lisas, et Eestis on palju puitmajade tootjaid, kes spetsialiseeruvad moodulmajadele. 

„Moodulmaja kasutamine võimaldab ka ajutisele hoonele leida huvitav arhitektuuriline lahendus ja disain, puitkonstruktsioon on hiljem võimalik teisaldada ja anda linlaste kasutusse mõnes teises kohas ja mõnel teisel eesmärgil,“ märkis abilinnapea Tiit Terik, lisades, et Stroomi ajutise rannahoone kasutus on planeeritud viieks aastaks.

Manuela Pihlap rõhutas, et kavandatava rannahoone funktsionaalne sisustus põhineb kohalike elanike tagasisidel. „Linnaosavalitsus viis 2022. aastal läbi ideekorje. Põhjatallinlased hindasid kõrgelt vaadet merele – kavandatav hoone ei varja enam Kolde tänavalt avanevat vaadet merele ja maja saab ka vaateplatvormi. Linlaste vaieldamatu eelistus oli kohvik. Rannahoone ruumid kujundatakse selliselt, et toitlustuskoht saaks toimida aastaringselt ja seal oleks piisavalt ruumi sündmusteks. Samuti plaanitakse rajada uude rannahoonesse saun, pesemisvõimalused ja WC-d,” loetles Pihlap. 

Hetkel toimuvad ettevalmistustööd ajutise hoone rajamiseks. Uus rannahoone on plaanis valmis ehitada 2025. aasta suveks. Rannahoone ehitust valmistab ette Tallinna linnavaraamet.