Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Stroomi rannapargis lõppes õlireostuse likvideerimise teine etapp

Stroomi rannapargis lõppes õlireostuse likvideerimise teine etapp

Stroomi ranna õlireostuse likvideerimise teine etapp on lõppenud. Eelmisel aastal eemaldati reostus vee alt, tänavu toimunud teise etapi käigus eemaldati suurem osa vanast sadeveetrassist, mis oli reostuse allikaks. 

Põhja-Tallinna vanema Külli Tammuri sõnul kaevati eelmisel kevadel vee alt välja üle 250 tonni reostunud pinnast. “Esimese etapi tööde käigus likvideeriti reostus, mis paiknes vee all, aga tööde käigus leiti üles ka reostuse põhjustanud vana sadeveetrass. Tööde teise etapi käigus kaevati välja umbes kaks kolmandikku torust ja utiliseerimisele suunati ligi 1500 tonni reostunud sodi, mis torus ja selle ümbruses peidus oli,” ütles Tammur.

Linnaosavanema sõnul teise etapiga õlireostuse likvideerimine Stroomi rannapargis ei lõpe. “Hetkeseisuga on trassist likvideeritud üle 100 meetri, kuid kuna avastati pea 800 tonni võrra rohkem reostunud pinnast kui oli reostusuuringus prognoositud, siis tuleb tööga jätkata. Kuna reostuse ulatus on loodetust oluliselt suurem, ületab ka tööde maksumus esialgu kavandatut ning  riigihangete seadus ei võimalda sama lepingu raames reostunud toru täispikkuses likvideerida. 55 meetri pikkune osa vanast trassist kaevatakse välja järgmises, kolmandas etapis,” selgitas Tammur ja lisas, et õlireostuse edasise leviku takistamiseks toru ots hetkel betoneeriti. „Praeguseks on kogu ala korrastatud, rannahooajaks me ehitustöid Stroomi pargialale ei kavanda,“ kinnitas linnaosavanem

Õlireostuse likvideerimise teise etapi tööd algasid Stroomi rannapargis 2023. aasta sügisel reostusuuringu läbiviimisega. Uuringu põhjal sai koostatud saneerimiskava, mille järgi sel kevadel töid teostati. Reostusuuringu teostas ja saneerimiskava koostas Kobras OÜ. Teise etapi reostuse likvideerimistöid teostas Infragreen OÜ ning omanikujärelevalvet Infragate Eesti AS.

Reostuse likvideerimisega seotud töid kaasrahastasid Keskkonnainvesteeringute Keskus ja Tallinna linn.

2022. aasta juuni lõpus avastati Stroomi rannas vee all õlireostus. Reostusuuring näitas, et naftasaaduste reostus pärineb eeldatavasti vanast, mittekasutuses olevast trassist, kuhu reostus on aastakümnete eest sattunud õliküttega katlamajadest. 2023. aasta kevadel toimunud õlireostuse likvideerimistööde tulemusena kaevati kokku välja üle 250 tonni pinnast, mis suunati utiliseerimisele. Tööde käigus leiti aastakümneid kasutuseta seisnud toru, mis oli suures osas täidetud kütteõlijääkidega. Õlireostuse likvideerimise teise etapi raames likvideeriti 2/3 reostunud betoonist torust ja toru ots suleti betooniga.
 

Sarnased uudised