Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Sügisestel kogumisringidel tõid linlased üle 23 tonni ohtlikke jäätmeid

Sügisestel kogumisringidel tõid linlased üle 23 tonni ohtlikke jäätmeid

Oktoobri kahel viimasel nädalavahetusel andsid kogumisringide raames linlased üle 23 930,90 kg ohtlikke jäätmeid ja 107 kuupmeetrit kasutuskõlblikke esemeid – kodumajapidamises tekkinud ohtlikke jäätmeid saavad linlased aastaringselt tasuta ära anda kuues ohtlike jäätmete kogumispunktis üle linna ja neljas jäätmejaamas.

"Igal kevadel ja sügisel toimuvad Tallinna linnaosades ohtlike jäätmete ja kasutuskõlblike esemete kogumisringid, kus kogumisautod peatuvad kindla ajagraafiku vältel kindlates kohtades. Inimesed kasutavad mugavat võimalust, viies oma ohtlikud jäätmed ja üleliigseks muutunud terved ning korralikud esemed kogumispunktidesse," märkis Tallinna abilinnapea Joosep Vimm. "Kui kevadel toodi üle 25 tonni ohtlikke jäätmeid, siis nüüd üle 23 tonni. Samas kevadistel kogumisringidel tõi oma ohtlikud jäätmed ära 1305 külastajat ning sügisestel kogumisringidel 1498. Seega võib rõõmuga tõdeda, et linlased osalevad meie kogumisringides aina aktiivsemalt."

Kogumisringidel tõi ohtlikke jäätmeid ära kokku 1498 tallinlast. Enim toodi ohtlikke jäätmeid Lasnamäe, Põhja-Tallinna ja Haabersti linnaosas. Kõige enam anti üle värvi-, laki- ja liimijäätmed (13 687 kg), ekraane ja kuvareid (2185 kg) ning suuremaid elektroonikaseadmeid (2431 kg).

Kasutuskõlblike esemeid annetas 854 tallinlast. Kõige rohkem oli annetusi Nõmme ja Põhja-Tallinna linnaosas ning valdavalt toodi raamatuid ja riideid. Kõik kasutuskõlblikud esemed anti üle Uuskasutuskeskusele, kes asjad korduskasutusse suunab.

Ohtlikke jäätmeid saab aastaringselt üle anda Tallinna kuues ohtlike jäätmete kogumispunktis, mis asuvad Kesklinna linnaosas Wismari 13 parklas ja Väike-Rannavärav 6 parklas, Lasnamäe linnaosas Pae 19 ja Narva mnt 150 vastas bussipeatuse taga, Haabersti linnaosas Haabersti tn 2// Haabersti tänav T1 kinnistu parkla ning Mustamäe linnaosas Kadaka tee 76f parklas. Kogumispunktid on avatud laupäeval ja pühapäeval kell 10.00–15.00 ja suletud riigipühadel. Ohtlike jäätmeid saab üle anda ka Tallinna jäätmejaamades Pärnamäel, Rahumäel, Pääskülas ja Paljassaares.

Kasutuskõlblikke riideid, jalanõusid ja mänguasju saab igapäevaselt viia üle linna asuvatesse punastesse ja rohelistesse riiete konteineritesse. Koostöös Humana Sorteerimiskeskus OÜ-ga ja MTÜ-ga Riidepunkt lähevad konteineritega kogutud esemed sorteerimisse ning seejärel ringlusse. Konteinerite asukohad on leitavad Tallinna veebikaardil või veebilehelt Kuhuviia. Muid kasutuskõlblikke esemeid (raamatud, nõud, aksessuaarid, sporditarbed jms) saab viia Paljassaare jäätmejaama korduskasutusruumi ja MTÜ Uuskasutuskeskuse poodidesse ning kogumispunktidesse, mis on leitavad MTÜ Uuskasutuskeskuse veebilehel.

Kogu info vastu võetavate jäätmeliikide kohta on leitav SIIT.