Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Suurjäätmeid saab tasuta ära anda maikuu teisel nädalal 6. kuni 12. maini

Suurjäätmeid saab tasuta ära anda maikuu teisel nädalal 6. kuni 12. maini

Maikuu alguses, 6. maist kuni 12. maini saavad Tallinna elanikud taas suurjäätmeid tasuta jäätmejaamadesse ära anda.
Oluline on teada, et kampaania perioodil võetakse ühelt elanikult tasuta vastu kuni 3 m3 suurjäätmeid ehk siis põhimõtteliselt peaks kogus mahtuma ühe sõiduauto järelhaagisesse. Kampaania on mõeldud Tallinna elanikele ja seepärast tuleb isikutuvastuseks kaasa võtta ID-kaart või juhiluba. Kampaania tingimused ei laiene juriidilistele isikutele (sh korteriühistud).

Kuigi suurjäätmete kogumine on hõlmatud korraldatud jäätmeveoga ja nende äraveo saab tellida ka oma jäätmevedajalt, saavad rahvastikuregistri järgsed Tallinna elanikud nädala jooksul 6. kuni 12. maini suurjäätmeid tasuta ära anda kõikidesse Tallinnas asuvatesse jäätmejaamadesse. Jäätmejaamad asuvad Pääskülas (Raba tn 40), Rahumäel (Rahumäe tee 5a), Pärnamäel (Ristaia tee 8) ja Paljassaares (Paljassaare põik 5). Jäätmejaamade lahtiolekuajad ning informatsiooni kõikide teiste jäätmete üleandmise kohta leiab kodulehelt (tallinn.ee/jaatmekeskus.ee).

Suurjäätmete kampaaniate paremale kordaminekule saab igaüks kaasa aidata. Näiteks tuues jäätmejaama sektsioonmööblit või tahkliite mööblit, võiksite neid juba enne jäätmejaama toomist liitekohtadest tahti võtta. Tihendama pakendi meetod aitab kaasa suurjäätmeid ka jäätmejaamas paremini ladustada. Madratsite paremaks ladustamiseks on jäätmejaamas eraldi konteiner.

Suurjäätmed on: mööbliesemed ja nende osad (nt diivan, laud, riiul); vaibad, muud põrandakatted; madratsid; kardinad ja kardinapuud; suured lillepotid; riidenagid; peeglid; spordivahendid; jalgrattad; katkised suusad ja kelgud, lapsevankrid. 
Suurjäätmed ei ole: ehitus- ja remondijäätmed (nt WC-pott, valamu, vann, aknad, uksed, tapeet, värvirullid); ohtlikud jäätmed (nt tühjad värvipurgid, eterniit); probleemtooted (nt romusõidukite varuosad, rehvid); vanametall; elektri- ja elektroonikaseadmed (nt pesumasin, teler, külmik, pliit); muud tootjavastutusega hõlmatud jäätmed.