Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Suvevaheaeg pakub noortele Tallinnas mitmekülgset valikut laagritest ja programmidest

Suvevaheaeg pakub noortele Tallinnas mitmekülgset valikut laagritest ja programmidest

13. juunil algav koolivaheaeg pakub lastele ja noortele Tallinnas läbi suve ohtralt võimalusi välitingimustes spordi harrastamiseks, aga ka kunsti- ja seikluselamuseks.

Tallinna abilinnapea Aleksei Jašin sõnas, et linn on suvevaheajaks vahendamas rikkalikku valikut laagritest ja tegevustest, mis pakuvad kuni 26-aastastele võimalusi õppimiseks ja enesearendamiseks. „Meie eesmärk on pakkuda noortele sisukaid ja mitmekesiseid kogemusi, mis aitavad neil areneda nii füüsiliselt kui vaimselt, luues samas väärtuslikke mälestusi ja uusi sõprussuhteid. Soovime, et iga noor leiab meie laagritest ja programmidest midagi, mis teda inspireerib ja innustab, ning veedab suve aktiivselt ja rõõmsalt,“ lisas Jašin.

Kutimuti noortelaager Laulasmaal pakub juunist augustini 7-18aastastele sportlikke ja ühiseid ettevõtmisi sportmängudest rahvakultuurini. Päevaprogrammidesse mahub muu hulgas ka arendavat loovtegevust draamaõppe, tantsu- ja laulutundide ning loovkirjutamise näol.

Põlvamaal toimuvas Taevaskoja matka- ja seikluslaagris on 7-19aastastel võimalik õppida matkatarkusi ja panna end proovile erinevates seikluslikes tegevustes. Ees ootab ühine kanuumatk, maalitakse, õpitakse erinevate maade tantse ja mängitakse erinevatest kultuuridest pärit mänge.

Eesti loodusmuuseumi suvelaagrid pakuvad tegevust 8-16aastastele. Nende laagrites on võimalik õppida looduses liikumist kaardi ja orientiiride järgi, märkama ja leidma loomade tegevusjälgi, õppida tundma söödavaid ja mürgiseid taimi, teostama liblikate ööpüüki, uurida putukaid ja palju muud põnevad pallimängude, lõkkeõhtu ja ujumise näol.


Loomekoja loomelaager Saaremaal pakub 1.-6. klassi noortele hulganisti käsitööd ja kunsti, meisterdamist ja mängimist. Kogutakse taimi ja värvitakse lõnga, tehakse puutööd, värvitakse taimedega kangast ja tantsitakse vanu seltskonnatantse. Iga laagripäev on omamoodi käsitööpäev - ees ootavad tekstiili-, taime-, paberi-, puu-, punumis- ja viltimispäev. Lisaks mängitakse väga palju, käiakse matkamas ja ujumas ning külastatakse hobusetalu.

Sally stuudio juunikuises kunstilaagris süvenetakse 8-12aastastega loomade ja lindude ilmetesse, põnevatesse mustritesse ja isikupärasesse liikumisse. Linnalaagri käigus joonistatakse natuurist erinevaid loomaaia asukaid. Nende teine laager ootab 8-12aastaseid augustis toimuvale kunstiringide plenäärile ehk vabas õhus joonistamisele ja maalimisele. Laagris võetakse eeskujuks kunstiloo imprerssionistid ja foovid, tehakse hoogsaid ajahüppeid tänapäeva ning püütakse paberile nii merelainete kohinad kui varjudemäng läbi puuvõra.


Eesti tantsuagentuuri tantsukooli lõbus ja loominguline linnalaager kutsub 6-10aastaseid avastama maailma läbi tantsulise liikumise ja loovuse. Loomingulised töötoad ja liikumistunnid hõlmavad erinevaid muusika-, tantsu- ja kunstistiile.

Ujumiskooli Ujume koos laagris on 5-10aastastel võimalus ujuda. Päeva alustatakse ujumisega, seejärel tutvutakse erinevate spordialadega, meisterdatakse ja mängitakse.

US tenniseakadeemia sulgpalli- ja tenniselaager ootavad suvistesse laagritesse 6-12aastaseid alustavaid huvilisi ning 13-18aastaseid juba tegutsevaid sulgpalli- ja tennisemängijaid. Linnalaagrid sisaldavad sulgpalli- ja tennisetreeninguid, lõbusaid mänge, erinevaid sportlike tegevusi ja õpetlikke ülesandeid.

Põhja-Tallinna noortekeskus kutsub 8-14aastaseid veetma jaanipäeva eelset aega sportlikult. Ees ootavad jooga ja meditatsioon, discgolf ja minigolf, lasermäng, legoturniir meeskonnamängud ning seiklus jalgratastel.


Valdeku noortekeskus pakub noortele alates 10. eluaastast augustis võimalust saada osa lauamängu ja keskkonnahoiu teemalistest linnalaagritest. Lauamängulaagris õpitakse uusi mänge ning kutsutakse külalisi lauamängu kogukonnast. Keskkonnahoiu laagris õpitakse, kuidas elada ressursisäästlikult ja milline tarbimine põhineb ringmajanduse põhimõtetel.

Kõigi vaheaja tegevuste ja nendesse registreerimiseks vajaliku info leiab eesti keeles siit ja vene keeles siit.