Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Suvi Tallinnas pakub mitmeid tegevusrohkeid festivale noortele

Suvi Tallinnas pakub mitmeid tegevusrohkeid festivale noortele

7. juunil saab Pirital avastardi noortele suunatud festivalisuvi. Suve jooksul toimub viis noortefestivali.

Tallinna Haridusameti noorsootöö osakonna juhataja Marko Ooli sõnul loovad noortefestivalid noortele keskkonna, kus nad saavad ennast ilma rahalist väljaminekut nõudmata proovile panna, uusi kogemusi omandada ja oskusi arendada. „Festivalid pakuvad noortele võimalust kohtuda uute inimestega ja luua uusi sõprussuhteid, tugevdades seeläbi kogukonnatunnet ja sotsiaalseid sidemeid, aga ka võimalust osaleda kultuurilistes ja kunstilistes tegevustes, toetades selliselt noorte loovust ja eneseväljendust. Mitmesugused sportlikud tegevused nagu rulluisutamine, tantsutöötuba, aerusurf ja pallimängud, julgustavad noori olema füüsiliselt aktiivsed, mis on oluline tervisliku eluviisi säilitamiseks,“ sõnas Ool.

Tallinnas korraldatakse noortele suunatud festivalisuve aastast 2020 ehk tänavu juba viiendat korda. Sel korral on fookuses noorte omaalgatuse toetamine, liikumine ning aja mõtestatud ja sisukas veetmine.

Avastart antakse 7. juunil Pirita noortefestivaliga, mida saab külastada Jõesuu puhkealal kell 14-20. Festival pakub tegevusi nii kehale kui vaimule. Kavas on Korea popmuusika tantsuvõistlus ehk k-pop kaver võistlus, hiphoptantsu töötuba, hennamaalingud ning mitmed sportlikud tegevused pallimängude jms näol.

28. juunil kell 12-18 Inglirannas toimuv noortefestival pakub rannaalale omaseid sportlikke ja kunstilisi tegevusi aerusurfi ehk SUPi trennist rulluisutamise, beatboxi ja glittermaalinguteni.

Kopli sessioon, mis toimub 20. juuli kell 13-19 Põhja-Tallinna noortekeskuse skatepargis, pakub BMXide taltsutajatele võimalust peadpööritavateks rattatrikkideks ja pealtvaatajatele adrenaliinirohket vaatemängu. Võistlus toimub kahes vanusegrupis ka parimaid autasustatakse.

Augustis ootab ees kaks festivali. Neist esimene toimub 16. augustil kell 14-21 esmakordselt Krulli kvartalis, kus on fookus kunstil ja kultuuril. Tänavakunsti huvilised saavad pihustivärvidega lõuendile ilusaid jooni tõmmata. Tantsuhuvilistel on võimalik mõõtu võtta HOODie Cyphers tänavatantsuvõistlusel.

Festivalisuvi lõpeb 24. augustil kell 14-20 Kivila pargis, kus on võimalik osaleda k-pop kaver tantsuvõistlusel, harrastada lauatennist ning rakendada loovust seikluslikus fotojahis. Väiksematele ja suurematele mängusõpradele pakuvad lõbusat ajaviidet õuemängud.
Kõik festivalid on noortele tasuta. Registreerimine tegevustesse toimub kohapeal.

Noortefestivale korraldab Tallinna Haridusamet koostöös piirkonna noortekeskuse ja linnaosavalitsusega.
Rohkem infot noortefestivalide kohta leiab siit.