Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Taimsest valgust pihv sai Eesti parima toiduaine konkursi Tallinna eriauhinna

Taimsest valgust pihv sai Eesti parima toiduaine konkursi Tallinna eriauhinna

Eesti parima toiduaine konkursi tänavuse Tallinna eriauhinna võitis OÜ Vegestar, kes on loonud Thormi kaubamärgi all turustatava taimsest valgust pihvi.

„Tallinna eriauhinna saanud Vegestari pihv on hea näide innovatsioonist, mis sünnib teaduse ja toidutööstuse koostöös. Et sellise globaalse ambitsiooniga innovatsiooni vedajaks on väikeettevõte, on omakorda tunnustus ka meie ettevõtluskeskkonnale, kus julge pealehakkamisega saab igaüks luua midagi uut ja huvitavat,“ ütles Tallinna abilinnapea Joosep Vimm, kes kuulutas Tallinna eriauhinna võitja välja kolmapäeval toimunud toiduainetööstuse aastakonverentsil.

Aastal 2021 tõi ettevõte Thormi kaubamärgi all turule eestimaise lihaalternatiivi, taimevalgust pihvi. Thormi pihvi põhikoostiseks on herne- ja kaeravalk, toode sisaldab ligi 20 protsenti valku. Kasutatud herne- ja kaeravalgu segu mõjul on pihvi aminohappeline profiil on praktiliselt identne loomse liha omaga.

Tallinna eriauhinna pälvinud OÜ Vegestar on ettevõte, mis püüab lahendada üha suurenevast inimkonnast tulenevat toidudefitsiiti tulevikus ning vähendada liigsest lihatarbimisest tulenevat ökoloogilist jalajälge ja mõjusid inimese tervisele. 2020. aasta algusest on ettevõte koostöös Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskusega tegelenud taimsest valgust lihaalternatiivide arendamisega, mis ei erineks maitselt ega tekstuurilt loomsest lihast.

Vegestar alustas väiketootmisega Viimsis, kuid on tänaseks kolinud Priisle Äripargis asuvasse suuremasse tootmishoonesse. Innovaatilist toidutööstuse iduettevõtet iseloomustab ambitsioonikus, väikeettevõtjale omane laienev tooteportfell – plaanis on tootma hakata taimevalgupelmeene ja grillvorste – ning põhifookus ekspordile.

Eesti Toiduainetööstuse Liit korraldas 28. korda konkurssi „Eesti parim toiduaine“. Iga-aastase toiduainete konkursi eesmärgiks on tutvustada tarbijatele uusi tooteid ning innustada tootjaid tegelema tootearendusega. Selle aasta konkursil osales 66 ettevõtet 161 tootega, neist Tallinnast 15 ettevõtet 47 tootega. Tallinna linn on alates 2003. aastast andnud välja oma eriauhinna, mille varasemate võitjatega saab tutvuda siin