Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinlased saavad kuni pühapäevani suurjäätmeid tasuta ära anda

Tallinlased saavad kuni pühapäevani suurjäätmeid tasuta ära anda

Käesoleval nädalal, 21.–27. augustil saavad rahvastikuregistri järgi Tallinnas elavad inimesed linna jäätmejaamades taas tasuta ära anda suurjäätmeid, näiteks kasutuskõlbmatuid mööbliesemeid, jalgrattaid ja lapsevankreid.

Abilinnapea Joosep Vimma sõnul on suurjäätmete tasuta vastuvõtt täitnud oma eesmärgi – inimesed toovad sel perioodil ära kordades rohkem prügi kui muul ajal. „See on võimalus hoida puhtamat linnakeskkonda. Kui aga kodus üle jäänud asjad on kasutuskõlblikud, saab neid jäätmejaamades suunata ka uuele ringile – neid võtavad tasuta vastu Paljassaare ja Pääsküla korduskasutusuumid,“ rääkis Vimm.

Korraga võetakse ühelt elanikult tasuta vastu kuni 3m3 suurjäätmeid ehk kogus peab mahtuma ühe sõiduauto järelhaagisesse. Isikutuvastuseks tuleb kaasa võtta ID-kaart või juhiluba. Kampaania ei laiene juriidilistele isikutele (sh korteriühistud).

Suurjäätmete äravedu saab igal ajal tellida vastavalt hinnakirjale ka oma jäätmevedajalt, kuid kampaanianädalal saavad tallinlased neid linna jäätmejaamades ära anda tasuta.

Suurjäätmed on kasutuskõlbmatud mööbliesemed ja nende osad (nt diivan, laud, riiul), põrandakatted, madratsid, kardinad ja kardinapuud, suured lillepotid, riidenagid, peeglid, spordivahendid, jalgrattad, katkised suusad ja kelgud, lapsevankrid, jõulukuused.

Suurjäätmed ei ole ehitus- ja remondijäätmed (nt WC-pott, valamu, vann, aknad, uksed, tapeet, värvirullid), ohtlikud jäätmed (nt tühjad värvipurgid, eterniit), probleemtooted (nt romusõidukite varuosad, rehvid), vanametall, elektri- ja elektroonikaseadmed (nt pesumasin, teler, külmik, pliit), muud tootjavastutusega hõlmatud jäätmed.

Jäätmejaamad asuvad Pääskülas (Raba tn 40), Rahumäel (Rahumäe tee 5a), Pärnamäel (Ristaia tee 8) ja Paljassaares (Paljassaare põik 5), lahtiolekuajad ja informatsiooni teiste jäätmete üleandmise kohta leiab veebilehelt tallinn.ee/et/jaatmekeskus.