Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinlased saavad sel nädalal jäätmejaamadesse tasuta suurjäätmeid ära anda

Tallinlased saavad sel nädalal jäätmejaamadesse tasuta suurjäätmeid ära anda

Sel nädalal, 8.–14. mail saavad rahvastikuregistri järgi Tallinna elavad inimesed linna jäätmejaamades tasuta ära anda suurjäätmeid, nagu katkiseid ja kasutuskõlbmatuid mööbliesemeid, jalgrattaid ja lapsevankreid.

Tallinna abilinnapea Joosep Vimma sõnul on kevadine suurjäätmete kampaanianädal hea võimalus inimestel kodudes suurpuhastust teha. “Maikuus, kui ilmad on ilusamad, tehakse kodudes kevadisi koristus- ja aiatöid, millest tekib ka jäätmeid, mida tavakonteinerisse visata ei tohi, näiteks ära kulunud kardinad ja kardinapuud või suured lillepotid ja muu taoline. Suurjäätmete tasuta ära andmine vähendab ohtu, et prügi jõuab metsa alla. Veel kasutuskõlblikke asju saab tasuta ära anda Paljassaare ja Pääsküla korduskasutusuumi,“ selgitas Vimm.

Märtsikuu kampaanianädalal toodi suurjäätmeid jäätmejaamadesse 1424 korral, ühtekokku ligi 1250 kuupmeetrit jäädet. Nädal enne kampaanianädalat 13.–19. märtsil toodi jäätmejaamadesse 188,08 kuupmeetrit jäädet.

Kuigi suurjäätmed on hõlmatud korraldatud jäätmeveoga ja nende äraveo saab tellida oma jäätmevedajalt, saavad rahvastikuregistri järgsed Tallinna elanikud nädala jooksul tasuta suurjäätmeid ära anda kõikidesse Tallinnas asuvatesse jäätmejaamadesse.

Korraga võetakse ühelt elanikult tasuta vastu kuni 3 kuupmeetrit suurjäätmeid, mis tähendab, et kogus peab mahtuma ühe sõiduauto järelhaagisesse. Isikutuvastuseks tuleb kaasa võtta ID-kaart või juhiluba. Kampaania ei laiene juriidilistele isikutele, sealhulgas korteriühistutele.

Suurjäätmed on: katkised ja kasutuskõlbmatud mööbliesemed ja nende osad (nt diivan, laud, riiul); vaibad, muud põrandakatted; madratsid; kardinad ja kardinapuud; suured lillepotid; riidenagid; peeglid; spordivahendid; jalgrattad; katkised suusad ja kelgud, lapsevankrid; jõulukuused.

Suurjäätmed ei ole: ehitus- ja remondijäätmed (nt WC-pott, valamu, vann, aknad, uksed, tapeet, värvirullid); ohtlikud jäätmed (nt tühjad värvipurgid, eterniit); probleemtooted (nt romusõidukite varuosad, rehvid); vanametall; elektri- ja elektroonikaseadmed (nt pesumasin, teler, külmik, pliit); muud tootjavastutusega hõlmatud jäätmed.

Jäätmejaamad asuvad Pääskülas (Raba tn 40), Rahumäel (Rahumäe tee 5a), Pärnamäel (Ristaia tee 8) ja Paljassaares (Paljassaare põik 5). Jäätmejaamade lahtiolekuajad ning informatsiooni kõikide teiste jäätmete üleandmise kohta leiab kodulehelt www.jaatmejaam.ee.

Alates 22. maist 2023 on Rahumäe jäätmejaam ajutiselt ehitustööde tõttu suletud.