Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinlastele tutvustatakse huvikeskus Kullo uue hoone projekti

Tallinlastele tutvustatakse huvikeskus Kullo uue hoone projekti

Esmaspäeval, 12. veebruaril algusega kell 18.00 toimub Kristiine linnaosa valitsuse 1. korruse saalis (Metalli 5) Tallinna huvikeskus Kullo uue hoone projekti avalik tutvustus.

Eesti vanima ja suurima, 2400 õpilasega huvikooli 1970-ndatel ehitatud hoone on nüüdseks amortiseerunud ning selle ruumilised ja tehnilised võimalused ei vasta tänapäeva nõuetele.

„Ajale jalgu jäänud hoone on kavas lammutada juba tänavu sügisel. Asemele kerkib moodne kompleks, millest lisaks huvikoolile saab ka atraktiivne kogukonnakeskus. Enam kui poole uue hoone pinnast hõlmavad Kullo huvikooli õppe- ja tööruumid ning ülejäänu jaguneb Kristiine noortekeskuse ja raamatukogu vahel. Välialad on samuti planeeritud avalikuks kasutamiseks, mida kindlasti soodustab ka lõimimine naabruses asuva Löwenruh pargiga,“ rääkis Tallinna abilinnapea Tiit Terik. „Tänu uuele sisule pakub Kullo maja edaspidi tegevusi palju suuremale kogukonnale ning kindlasti toob külastajaid juurde ka kauaoodatud 300-kohaline kontsertsaal,“ lisas Terik.

„Uus Kullo saab olema enamat kui lihtsalt hoone – see saab olema Kristiine kogukonna keskus,“ ütles Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe. „Keskuse ideed on sündinud koostöös kohaliku kogukonnaga, et tekiks hea kvaliteetne ruum ja veelgi tihedam inimeste vaheline koostöö. Meie jaoks on märgiline ka esimese Kristiine raamatukogu valmimine. Lisaks on algamas Löwenruh’ pargi rekonstrueerimise projekteerimine, mis on veel üks oluline samm meeldiva ja rohelise elukeskkonna heaks,“ selgitas Riibe.

Kullo uue maja projekti tutvustavad arhitektid Kristel Niisuke (NIKITA ATIKIN arhitektid) ja Koit Ojaliiv (KUU arhitektid), sisearhitekt Tarmo Piirmets (PINK OÜ), maastikuarhitekt Kristian Nigul (VÄLI maastikuarhitektid), projektijuht Olavi Ottas (HOCO OÜ), Tallinna abilinnapea Tiit Terik, Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe ning Kullo direktor Ronne Sära.

Hoone ehitusega on plaanis alustada käesoleval aastal ja see peaks valmima 2026. aastal. Planeeritava hoone netopindala on ligikaudu 11 000 ruutmeetrit, selle rajamiseks on kavandatud 22,6 miljonit eurot.
 

Kullo praegune hoone, mis läheb peagi lammutamisele (foto: Tallinna Huvikeskus Kullo):