Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinn algatas Ädala tn 25 kinnistu detailplaneeringu koostamise

Tallinn algatas Ädala tn 25 kinnistu detailplaneeringu koostamise

Tallinna linnavalitsus algatas eilsel istungil Ädala tn 25 kinnistu ja selle lähiala detailplaneeringu koostamise, mille eesmärk on anda ehitusõigus äri/eluhoonete ning riigikaitse hoonete kompleksi rajamiseks.

“Tegemist on planeeringuga, mis toetab erinevate sihtotstarvete toomist linnaruumi, luues võimaluse riigikaitse valdkonna töötingimuste parendamiseks ning kohaliku tänavatevõrgu täiendamiseks. Tulevikus tekib ehitusõiguse realiseerimisega mitu uut ühendust ning paraneb ligipääs Merimetsa puhkealale,” märkis Tallinna abilinnapea Madle Lippus.

Ädala tn 25 kinnistu ja selle lähiala detailplaneeringuga planeeritav maa-ala asub Põhja-Tallinna linnaosas Pelgulinna asumis Ädala, Helme tänava ristumiskohaga piirneval alal. Planeeringualale jäävad Helme tn 3, 3a, 3b, Ädala tn 25, 27, 29, Hipodroomi tn 13, Helme tn T2 ning osaliselt Hipodroomi tn 11 ja Kolde pst 75 kinnistud.

Detailplaneeringu algatamist taotles Riigi Kinnisvara Aktsiaselts 31. mail 2021 eesmärgiga Helme tn 3, 3a, 3b ja Ädala tn 25, 27, 29 kinnistute piiride muutmise teel moodustada riigikaitsemaa, ärimaa ja transpordimaa sihtotstarbega krundid ning määrata ehitusõigus ühe kuni nelja maapealse ja ühe maa-aluse korrusega riigikaitsehoonete kompleksi, 3-korruselise ärihoone ning Ädala tänava pikenduse ehitamiseks.

Detailplaneeringu eskiisi autor on Agabus Arhitektid OÜ.