Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinn alustab ettevalmistusi Euroopa spordipealinna aastaks

Tallinn alustab ettevalmistusi Euroopa spordipealinna aastaks

Järgmise aasta Tallinna linnaeelarve eelnõu kohaselt tehakse spordivaldkonna suurim investeering Kadrioru staadioni renoveerimiseks. Samuti alustatakse ettevalmistustega 2025. aasta Euroopa spordipealinna aastaks ning jätkatakse liikumis- ja sportimisvõimaluste laiendamisega linnaruumis.

Abilinnapea Tiit Teriku sõnul on spordi ja liikumisharrastuse valdkonna tegevuskuludeks kavandatud kokku 23,2 miljonit eurot ning investeeringuteks 5,6 miljonit eurot. „Tallinn on Eesti spordielu keskpunkt, kus igal aastal toimub mitmeid rahvusvahelisi võistlusi, mis on kindla koha leidnud spordikalendris. Samas on oluline propageerida tervislikke ja aktiivseid eluviise. Seetõttu jätkame mitmekesiste liikumis- ja sportimisvõimaluste loomist, et tagada linlastel piisavalt võimalusi aktiivseks vaba aja veetmiseks,“ lausus Terik.

„Kõik need tegevused aitavad ühtlasi Tallinnal valmistuda 2025. aasta Euroopa spordipealinna aastaks, mille eeltööde ja -programmiga alustame samuti järgmisel aastal. Selle raames käivitame näiteks linnaosades spordirajatiste rajamise programmi. Nende projekteerimistega alustame kevadel, et kõigis kaheksas linnaosas spordipealinna aastal avada uusi objekte, kus sportimine oleks piletivaba,“ lisas abilinnapea.

Valdkonna eesmärkide saavutamiseks arendatakse ja toetatakse koostöös riiklike ja kohalike spordiorganisatsioonidega organiseeritud sporditegevust nii liikumisharrastuse kui saavutusspordi valdkonnas. Toetatakse erinevaid spordiprojekte ja -ühendusi, eraspordibaase ning nii kohalikke kui rahvusvahelisi spordivõistlusi ja -üritusi.

Spordivaldkonna suurimaks investeeringuks on Kadrioru staadioni tervikrenoveerimine, mille projekteerimisega juba tänavu alustati. Järgmiseks aastaks on sellele kavandatud 5,1 miljonit eurot. 2024. aastal lõpetatakse staadioni projekteerimistööd ning alustatakse peaareeni ja tribüünide ehitusega.

Lisaks on eelarves kavandatud vahendeid väiksemate tööde tegemisteks spordiasutustes.

Tallinna 2024. aasta linnaeelarve peab heaks kiitma linnavolikogu. Volikogule esitatud linnaeelarve eelnõu on kogumahuga 1,26 miljardit eurot, mis on 79,5 miljonit eurot ehk 6,7 protsenti enam kui 2023. aasta täpsustatud eelarves.