Skip to content
Juurdepääsetavus
 °C

Tallinn eraldas toetused sügis-talvistele muusikasündmustele

Muusikalinn Tallinn eraldab sügisesest muusikaprojektide toetusvoorust 18 projektile 68 225 eurot. Lisaks toetab Tallinn kümne linnas tegutseva elava muusika kontsertpaika programmi 109 900 euroga.

Abilinnapea Kaarel Oja märkis, et nii muusikasündmuste kui elava muusika kontsertpaikade programmitoetused aitavad hoida linna kultuurikalendri sisutiheda ja mitmekülgsena. “UNESCO muusikalinna tiitel on Tallinnale märgiline ja see annab meile võimaluse muusikavaldkonnale erilist tähelepanu pöörata. Meil on põhjust olla oma linna kultuurikalendri üle uhke ning on hea meel, et linn panustab järjekindlalt oma muusikaelu selle erksana hoidmisesse,” lisas Oja.

Teiste hulgas toetab linn järgmisi muusikaprojekte nagu Nargenfestivali traditsioonilised Pärdi päevad, XXII rahvusvaheline nüüdismuusika festival, Floridante barokkorkestri kontserdisari “Euroopa tippsolistid”, muusika- ja kunstifestival PIME ning Mägede Hääl uus kontserdisari “Sõprus live 2023“.

Elava muusika kontsertpaikadest said sügis-talviseks programmiks toetust klubi Tapper, Eesti Kaasaegse Kunsti muuseum, D3, Erinevate Tubade Klubi, seltsi- ja kultuurimaja Uus Laine, kaasaegne kultuurikeskus Hall, Paavli kultuurivabrik, Rockiklubi Barbar, Sveta Baar ning Kinomaja.

UNESCO muusikalinnana soovib Tallinn läbi toetuste jagamise pakkuda maailmatasemel võimalusi luua ja nautida muusikat kogu selle mitmekülgsuses, muuta muusika kättesaadavamaks ning arendada kestlikku ja kaasavat kultuuriturismi.

Järgmised muusikavaldkonna toetuste taotlusvoorud avanevad 2024. aasta alguses ning need avalikustatakse vähemalt 28 kalendripäeva enne taotluse esitamise tähtaega. Mittetulundustegevuse toetuse andmise korra ja toetuse määramise lisatingimustega saab tutvuda Tallinna kodulehel.

Kõiki toetatud projekte on näeb aadressil https://mittetulundustoetused.tallinn.ee/avalik/projektitoetus.

Tallinn kannab 2022. aastast UNESCO muusikalinna tiitlit ning sellega seoses avas linn eraldi taotlusvoorud linnas toimuvate muusikasündmuste toetamiseks. Muusikalinn Tallinna tegevustest saab lähemalt lugeda https://muusikalinntallinn.ee/.