Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinn jäätmejaamad lähevad alates 1. aprillist suvisele tööajale

Tallinn jäätmejaamad lähevad alates 1. aprillist suvisele tööajale


Alates 1. aprillist lähevad kõik Tallinna jäätmejaamad suvisele töökorraldusele, mis tähendab lahtiolekuaegade pikenemist.  Pääsküla, Rahumäe, Paljassaare ja Pärnamäe jäätmejaamad on aprilli algusest avatud kõikidel tööpäevadel kell 12.00 kuni 20.00 ning nädalavahetustel kell 10.00 kuni 18.00. Jäätmete äravedu jaamadest ja sisemised korrastustööd on tehakse jookvalt ja see ei häiri elanike jäätmete üleandmist.

Meenutame, et kõik Tallinna jäätmejaamad on aga suletud riigipühadel. Jäätmejaamad ja ka ohtlike jäätmete vastuvõtupunktid on suletud Kevadpühal 1. mail, aga ka Võidupühal ja Jaanipäeval 23. ja 24. juunil. Suletud on jäätmejaamad ka Taasiseseisvusmipäeval 20. augustil. Paljassaare jäätmejaam asub Paljassaare põik 5 Põhja-Tallinnas, Pärnamäe jäätmejaam asub Ristaia tee 8/Pärnamäe tee 36, Pääsküla jäätmejaam on Raba tänav 40 ja Rahumäe jäätmejaama asukoht on Rahumäe tee 5a.

Kevadiste aiatööde puhul võib tekkida biolagunevaid aiajäätmeid ja neid saab Tallinna elanik piiratud koguses tasuta üle anda. Ühekordsel toomisel võetakse vastu kuus sajaliitrist kotti aia- ja haljastusjäätmeid ehk siis 0,6 m3. Pääsküla ja Paljassaare jäätmejaamades tuleb biolagunevad aiajäätmed, sealhulgas puude ja põõsaste lehed tühjendada kilekottidest selleks ettenähtud konteineritesse, Rahumäe ja Pärnamäe jäätmejaamades saab aga aiajäätmete kotid tühjendada maapinnale aunadesse. Aiajäätmete ladustamiskoha näitab kätte jäätmejaama operaator.

Jäätmejaamas võetakse linnaelanikelt piiramatus koguses tasuta vastu vanapaberit ja kartongi, pakendeid, toiduõli ja –rasva, vanametalli, komplektseid elektri- ja elektroonikaseadmeid, kasutuskõlblikku mööblit. Piiratud koguses saab tasuta üle anda kodumajapidamises tekkinud aia- ja haljastusjäätmeid (0,6 m3), kasutuskõlblikke riideid (0,6 m3), töötlemata puitu (1 m3), markeeritud plastijäätmeid (1 m3), rehve (8 tk), betooni (1 m3), eelsorteeritud telliseid (1 m3), plaate ja keraamikatooteid (1 m3), lehtklaasi (1 m3) ja teatud koguses erinevaid ohtlikke jäätmeid. Muid jäätmeid ja piirkoguseid ületavaid jäätmekoguseid saab üle anda jäätmejaama hinnakirja alusel. Täpsema info leiab jaamade kodulehelt tallinn.ee/jaatmekeskus.ee .