Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinn kutsub kaasa lööma kaasava eelarve uuendamisel

Tallinn kutsub kaasa lööma kaasava eelarve uuendamisel

Tallinn korraldab küsitluse, et välja selgitada linlaste ootused ja soovid kaasava eelarve protsessi suhtes. Laekunud tagasiside põhjal uuendatakse vajadusel ideede esitamise ning hääletamise protsessi.

Abilinnapea Vladimir Sveti sõnul on nelja aastaga kujunenud kaasavast eelarvest hea tava, mille abil sünnivad linlaste ideedest linnaruumi parendavad uued projektid. „Igal aastal esitatakse järjest enam ideid linnakeskkonna mugavamaks ja inimsõbralikumaks muutmiseks, kuid linlaste suur usaldus kaasava eelarve vastu nõuab ka pidevat tööd protsessi täiustamisel. Küsitlus annab võimaluse vaadata projekti linnakodanike pilgu läbi, et välja selgitada, kuidas muuta protsess kasutajasõbralikumaks ja tänapäevasemaks ning toetada inimeste veelgi paremat kaasatust,“ ütles Svet.

Kaasava eelarve protsessi korraldav Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet on koostanud tegevuskava, mis hõlmab tagasiside kogumist ekspertidelt ja linnakodanikelt. Kavas on intervjuud, mille valimis on nii inimesed, kes on ideid esitanud kui ka neid, kes varem selles protsessis osalenud ei ole. Lisaks intervjuudele kogutakse infot ka veebiküsitluse teel.

Veebiküsitluste käigus uuritakse linnakodanikke teadlikkust projektist ja kogemust Tallinna kaasavas eelarves osalemises. Oma arvamust ideede esitamise, hääletamise ning projekti arengu osas saab esitada kuni 3. märtsini veebilehel tallinn.ee/et/raagi-kaasa.

2020. aastal käima lükatud kaasava eelarve raames on praeguseks ellu viidud 19 linnaruumi edendavat projekti. Varasematest kaasava eelarve võiduideedest on Tallinnas valminud näiteks jaapanipärased minimetsad Kristiines ja Põhja-Tallinnas, kogukonnasaunad Harku järve ääres, kesklinna bussipaviljonide taimekatused, Pirita majandusgümnaasiumi väliklass ning Gustav Adolfi gümnaasiumi Kotzebue maja õueala madalseiklusrada. Samuti on projekt toonud linna hulga uusi puid, mänguväljakuid, jõulinnakuid ning avalikke veekraane.

Kaasava eelarve protsessil saab silma peal hoida kodulehel tallinn.ee/kaasaveelarve.