Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Linn laiendab talvist parkimiskorraldust ligi 30 tänavale

Linn laiendab talvist parkimiskorraldust ligi 30 tänavale

Detsembri alguses muudetakse järk-järgult osadel kvartalisisestel teedel parkimiskorraldust, et tänavaid paremini hooldada ja lumest puhastada. Parkimine saab olema keelatud teatud nädalapäevadel või kellaaegadel, autojuhtidel palutakse jälgida liiklusmärke.

Abilinnapea Vladimir Sveti sõnul korraldavad väiksematel tänavatel ja kvartalisisestel teedel talviseid heakorratöid linnaosavalitsused, kuid tänavakoristuse kvaliteedi tagamisel saavad oma panuse anda ka kohalikud elanikud. „Tavapärane parkimiskorraldus ei võimalda kitsamaid tänavaid puhastada viisil, mis tagaks mugava liiklemise ning teehoolduse parima kvaliteedi, sest kinni pargitud tänavatel on tänavahooldustehnika töö raskendatud. Seepärast peame mõned eriti kitsad tänavad autodest vabastama, et lumekoristus oleks tõhus,“ märkis Svet. „Loodame mõistvale suhtumisele ja usume, et linlased leiavad teatud päevadel oma autodele alternatiivsed parkimiskohad. See võimaldab hoolduspartneritel terve tänava ulatuses lund rookida või seda vajadusel ka välja viia, mis aitab kaasa tänavahoolduse kvaliteedi tõstmisele.“

Ajutine parkimiskorraldus rakendub detsembri alguses eri kohtades järk-järgult ning hakkab kehtima vastavate liiklusmärkide paigaldamisest. Kui möödunud hooajal katsetati ajutist parkimiskorraldust edukalt Kristiines Lille asumis ja Haaberstis Õismäe välisringi sisemisel poolel, siis tänavu rakendub see kõigis linnaosades. Talvine parkimiskorraldus rakendatakse kvartalisisestel tänavatel, kus Tallinna Transpordiameti ja linnaosavalitsuste andmetel takistasid pargitud autod teehooldust varasematel aastatel eriti teravalt.
 

Talvise parkimiskorralduse skeemid

Kesklinn


20231120_talvineparkimiskorraldus-kesklinn.png

Kristiine

img_3992.jpeg

Mustamäe

20231120_talvineparkimiskorraldus-mustamae.png

Pirita

20231120_talvineparkimiskorraldus-pirita.png

Haabersti

20231120b_talvineparkimiskorraldus-haabersti.png

Nõmme

20231120b_talvineparkimiskorraldus-nomme.png

Põhja-Tallinn

20231120b_talvineparkimiskorraldus-pohja-tallinn.png

Lasnamäe

20231120c_talvineparkimiskorraldus-lasnamae.png