Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinn laiendab talvist parkimiskorraldust ligi 30 tänavale

Tallinn laiendab talvist parkimiskorraldust ligi 30 tänavale

Detsembri alguses muudetakse järk-järgult osadel kvartalisisestel teedel parkimiskorraldust, et tänavaid paremini hooldada ja lumest puhastada. Parkimine saab olema keelatud teatud nädalapäevadel või kellaaegadel, autojuhtidel palutakse jälgida liiklusmärke.

Väiksematel tänavatel ja kvartalisisestel teedel korraldavad talviseid heakorratöid küll linnaosavalitsused, kuid tänavakoristuse kvaliteedi tagamisel saavad oma panuse anda ka kohalikud elanikud. Tavapärane parkimiskorraldus ei võimalda kitsamaid tänavaid puhastada viisil, mis tagaks mugava liiklemise ning teehoolduse parima kvaliteedi, sest kinni pargitud tänavatel on tänavahooldustehnika töö raskendatud. Seepärast on vajadus eriti kitsad tänavad autodest vabastada, et lumekoristus oleks tõhus.

Loodame mõistvale suhtumisele ja usume, et linlased leiavad teatud päevadel oma autodele alternatiivsed parkimiskohad. See võimaldab hoolduspartneritel terve tänava ulatuses lund rookida või seda vajadusel ka välja viia, mis aitab kaasa tänavahoolduse kvaliteedi tõstmisele.

Ajutine parkimiskorraldus rakendub detsembri alguses eri kohtades järk-järgult ning hakkab kehtima vastavate liiklusmärkide paigaldamisest. Talvine parkimiskorraldus rakendatakse kvartalisisestel tänavatel, kus Tallinna Transpordiameti ja linnaosavalitsuste andmetel takistasid pargitud autod teehooldust varasematel aastatel eriti teravalt.

Ajutise parkimiskorralduse skeemid ja tänavate loetelu on leitavad SIIN.

Rohkem infot Tallinna tänavate talihoolduse korraldamisest leiab veebilehelt www.tallinn.ee/lumi.

Tänavapuhastuse küsimustes saavad linlased pöörduda vajadusel Tallinna abitelefonil 14 410. Probleemist on võimalik teada anda ka heakorra ja haljastuse infosüsteemi kaardirakenduse kaudu: https://hhhis.tallinn.ee/add.

Mustamäe linnaosa valitus