Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinn ootab linlastelt kaasava eelarve ideid

Tallinn ootab linlastelt kaasava eelarve ideid

Tänasest saavad kõik linlased esitada oma ettepanekuid selle kohta, milliseid projekte võiks rahastada Tallinna kaasavast eelarvest 2023. aastal.

Kaasava eelarve ideekorjele saavad kõik Tallinna elanikud tänasest, 12. septembrist oma ideid esitada SIIN või linnaosavalitsustes ja Tallinna linnavalitsuse teenindussaalis. Ideid saab esitada eesti, vene ja inglise keeles kuni 2. oktoobrini.

Kaasava eelarve planeeritav kogusumma 2023. aastal on üks miljon eurot, täpse summa kinnitab Tallinna Linnavolikogu Tallinna linna 2023. aasta eelarve vastuvõtmisel. Linlased saavad omale meelepäraseid projekte toetada 21. novembrist kuni 4. detsembrini toimuval avalikul hääletusel.
 
Linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul peegeldab kaasava eelarve ideekorje pealinlaste soove ja nägemust meie linna tulevikust ja selle arengust. „Linna juhtidele on aga kaaslinlastelt laekunud tagasiside ja ideed oluliseks töövahendiks nende nägemuste realiseerimiseks ja otsuste tegemiseks. Samas pakkudes inimestele ka võimalust selles protsessis osalemiseks,“ märkis Kõlvart. „Varasemad aastad on näidanud, et linlased soovivad linnaruumis näha väga praktilisi ja rakenduslikke projekte. Ent just üheskoos saamegi kujundada oma kodulinna roheliseks, hubaseks ja mõnusaks elupaigaks.“

Esitatud ideede teostatavust hindab ekspertkomisjon ning sõelale jäänud ideed liiguvad edasi tutvustamisele, arutamisele ja seejärel rahvahääletusele. Ent arvestada tuleb sellega, et kaasava eelarve raha saab kasutada üksnes avaliku kasutuse ja vaba juurdepääsuga objektide jaoks. 
Igas linnaosas saab järgmisel aastal ellu viia ühe kaasava eelarve tingimustele vastava projekti, mille linnaosa elanikud on ise välja pakkunud ja mis on saanud hääletusel kõige enam hääli. 
 
Tallinna linn algatas kaasava eelarve esmakordselt 2020. aastal ja selle investeeringute kogumahuks 2021. aastal oli 800 000 eurot. Toona laekus ideekorjele 420 ideed, millest 99 läksid edasi avalikule hääletamisele. 2021. aastal laekus 2022. aasta kaasava eelarve ideekorjele 389 ideed ja avalikule hääletamisele läks neist 132.
 
Lähemalt saab Tallinna 2023. aasta kaasava eelarve kohta lugeda SIIT  
 

Sarnased uudised