Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinn osaleb Eurocities konverentsil kestliku arengu ja Ukraina abistamise aruteludel

Tallinn osaleb Eurocities konverentsil kestliku arengu ja Ukraina abistamise aruteludel

Linnapea Mihhail Kõlvart osaleb koos viieliikmelise Tallinna delegatsiooniga 8.–10. juunini Soomes Espoos Euroopa suurlinnade liidu Eurocities konverentsil, ühtlasi osaleb linnapea ka organisatsiooni juhatuse koosolekul ja üldkoosolekul.

Konverentsi seekordne alapealkiri on „Uute alguste ajastu“ (An Era of new Beginnings) – keeruline Covid-pandeemia on toonud suurlinnadele väljakutseid, mis on sundinud linnavalitsusi oma tulevikuplaane ümber mõtestama. Üheskoos tuleb need väljakutsed kaardistada ja seada ambitsioonikad eesmärgid jätkusuutlikuma ja rohelisema tuleviku nimel.

„Linnadel on märkimisväärne roll Euroopa oluliste väljakutsete lahendamisel, olgu selleks süsinikneutraalsuse saavutamine, jätkusuutliku liikuvuse arendamine või linnaruumi keskkonnasõbralikumaks muutmine,“ ütles linnapea Mihhail Kõlvart. „2023. aasta Euroopa rohelise pealinnana ja Eurocities juhatuse liikmena saab Tallinn olla nende väljakutsete lahendamise esirinnas ning kindlustada, et tulevikuks seatud eesmärgid oleksid piisavalt ambitsioonikad, innovaatilised ja ka tõeliselt saavutatavad.“

Lisaks toimub konverentsi raames ka Põhja- ja Baltimaade linnapeade kohtumine, mille teemaks on olukord Ukrainas ja Euroopa linnade koostöö Ukraina linnade ülesehitamisel. 

Tallinn on ka Euroopa jätkusuutlike linnade võrgustiku GlobalGoals for Cities juhtpartnerina koostöös Espoo linna, Soome valdade liidu ning Nordregioga koostanud ühise avalduse, mis kutsub Eurocities’t üles toetama linnade koostööd ÜRO jätkusuutliku arengu eesmärkide (SDG-de) rakendamisel.

Tallinna delegatsiooni kuuluv Tallinna Euroopa rohelise pealinna 2023 juht Krista Kampus nentis, et tänapäeva linnad peavad tegelema suurte väljakutsetega – olgu selleks siis kliimasoojenemine, Covid-19 pandeemia või rahvastiku vananemine. „Nendega toime tulemiseks on vaja silotornidest välja tulla ja teha koostööd. See ettepanek on meie esimene samm, et algatada Euroopas laiem diskussioon linnade kestliku arengu juhtimise teemadel,“ märkis Kampus.

SDG-de eesmärk on kaotada kõikjal vaesus ning tagada väärikus ja hea elukeskkond ning elukvaliteet kõigile, arvestades samas meie planeedi loodusressursside säilitamise ja kaitsmise vajalikkusega. 

Eurocities on suurim ja mõjukaim Euroopa suurlinnu ühendav organisatsioon, kuhu kuulub üle 200 linna. Tallinn on Eurocities’e liige alates 1998. aastast ning 2021. aastal valiti Tallinn teist korda 12-liikmelisse organisatsiooni juhatusse.

Eurocities’i eesmärgiks on tõsta Euroopa linnade elanike elukvaliteeti, edendada ja hõlbustada liikmeslinnade praktiliste projektide teostumist Euroopas, parandada teadmiste, kogemuste ja  praktiliste tulemuste vahetust Euroopa linnavalitsuste vahel, teha lobitööd Euroopa institutsioonides ja mõjutada Euroopa tegevuskava nii, et poliitilise arengukava koostamisel kinnistuksid suuremate linnade seisukohad.