Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinn ostab kümnete miljonite eurode eest uusi ühissõidukeid ja viib ühistranspordi uuele tasemele

Tallinn ostab kümnete miljonite eurode eest uusi ühissõidukeid ja viib ühistranspordi uuele tasemele

Tallinna linnavalitsus saatis sel nädalal volikogule kinnitamiseks lisaeelarve, mille kohaselt suureneb linnaeelarve kogumaht 9,5 miljoni euro võrra. Eelarvesse lisati investeeringud ühistranspordi veeremi uuendamiseks, mis annab aluse hangete korraldamiseks 10 trammi, 30 gaasibussi ja 40 akutrolli ostmiseks ning trollitaristu projekteerimiseks.

Abilinnapea Kristjan Järvani sõnul on keskkonnasäästliku ühistranspordiveeremi osakaalu suurendamine Tallinna kindlaks prioriteediks. „Elektribussid on juba kohale jõudnud ning juba juuni algusest näeb neid igapäevaselt liikluses. Peagi jõuavad kohale ka esimesed uued trammid ning järgnevate aastate jooksul vahetame välja kogu trollipargi. Paralleelselt uurime ka võimalusi taotleda Euroopa Liidust keskkonnasäästliku ühistranspordi soetamiseks ja taristu arendamiseks toetusi. Oleme astumas järjekordset sammu selle poole, et transpordivahendite mõju linna elukeskkonnale oleks minimaalne ning pealinna ühistransport oleks vastavalt liikuvuskavas seatud eesmärkidele aastaks 2035 heitmevaba,“ rääkis Järvan.

Kümne trammi ostmiseks on ettenähtud 35 mln eurot. Uued trammid saabuvad umbes kolme aasta pärast ning katavad ära lisanduva liinivõrgumahu vajadused Pelguranna ja Liivalaia tänava suunal.

Gaasibusside soetamiseks on kavandatud 12 mln eurot. 30 uut gaasibussi saabuvad orienteeruvalt järgmise aasta keskpaigas ning need hakkavad asendama vanemaid trolle, millest esimesed lähevad liinilt maha juba sellel sügisel.

Ühtlasi jätkab Tallinn trollivõrgu arendamisega. Selleks plaanitakse järgmise 5-6 aasta jooksul rekonstrueerida trollide võrgutaristu ja soetada akutrollid, mille võimekuse erinevus võrreldes tänaste trollidega seisneb selles, et akutrollid saavad läbida linnalises keskkonnas vahemaid ka ilma kontaktvõrguta. Plaanide kohaselt soetatakse 40 uut akutrolli: 22 liigendtrolli (18-meetrilist) ning 18 normaaltrolli (12-meetrilist). Akutrollide soetamiseks on kavandatud ligi 29 mln ja trollitaristu projekteerimiseks ja esimese etapi ehituseks 27,6 mln eurot.

Investeeringud lisati eelarvesse kogumaksumusega, mis annab aluse korraldada ühissõidukite ostmiseks hanked.