Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinn otsib kohti lume ladustamiseks

Tallinn otsib kohti lume ladustamiseks

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet soovib rentida kinnistuid lume ladustamiseks eeloleval talvehooajal. Eelistatud on platsid, mis asuvad Tallinnas, aga on samas elumajadest võimalikult kaugel, et vähendada lume ladustamisel tekkivat müra.

Abilinnapea Vladimir Sveti sõnul veeti möödunud aastal – viimase kümnendi lumerohkeima talve jooksul Tallinnast välja üle 595 000 kuupmeetrit ehk ligi 39 700 veoautokoormat lund ja linna kaheksa lumeladustusplatsi olid täidetud kriitilise piirini. Just seetõttu alustab linn uute lumeladustusplatside otsimisega juba praegu. “Soovime, et linn oleks võimalikult hästi läbitav kõigile liiklejatele ja lumest puhas ning selleks otsime täiendavalt kohti lume ladustamiseks. Lumeladustusplatsi asukoht ei tohiks olla elumajade vahetus läheduses – me saame hästi aru, et kohalikele ei paku rõõmu naastrehvide mõjul mustaks muutunud lumehunnikute kõrval elamine. Seda enam, et väljaveo tehnika töötab eriti aktiivselt just öösiti,” selgitas Svet. „Iga-aastaselt tellime platside keskkonnaanalüüsi, et vältida ümbritseva keskkonna reostumist. Ühtlasi loobume tänavu lume ladustamisest Sütiste metsaga külgneval lagendikul ja vähendame mahte Paeväljal.”

Lume ladustamiseks sobib Tallinna linna piires asuv kinnistu suurusega vähemalt 3000 m2. Platsi kasutuselevõtt ei tohi eeldada puude raiet, kinnistu peab olema vaba keskkonnakaitselistest (sh vee- ja looduskaitselistest) piirangutest. Platsile viiv juurdepääsutee peab võimaldama veoautode liiklust.

Eelistatud on kinnisasjad, mis asuvad elumajadest võimalikult kaugel. Sobivate kinnistute valimisel arvestatakse sellega, et lumeladustusplatsid asuksid üle linna, mis aitab tagada võimalikult operatiivse ja keskkonnasäästliku lumeveo.

Kinnisasja kasutamiseks sõlmitakse omanikuga maakasutusleping perioodiks 1. detsember 2022 kuni 1. juuni 2023, kus fikseeritakse platsi heakorraalane olukord kasutusperioodi alguses. Alternatiivsed juurdepääsud ladustusplatsile suletakse takistustega, et vältida võõrastele ligipääsu. Kinnisasja kasutatakse heaperemehelikult. Lume sulamise järgselt kasutatav ala heakorrastatakse, prügi koristatakse ja utiliseeritakse.