Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinn pakub jätkuvalt linnaosades tasuta õigusnõu

Tallinn pakub jätkuvalt linnaosades tasuta õigusnõu

Tallinna linn pakub tänavu elanikele tasuta õigusnõu kümnel nõustamispäeval, mis toimuvad graafiku järgi igas linnaosas. Esimene nõustamispäev korraldatakse sel reedel, 17. märtsil kella 9-18 Nõmme linnaosa valitsuses.

Tallinna linnasekretäri Priit Lello sõnul on linn pakkunud elanikele sellisel viisil tasuta juriidilist abi ja nõu juba aastaid ning see on ennast igati õigustanud. „Kellegi õigused ega huvid ei tohi jääda kaitseta ainuüksi majanduslikel põhjustel, kuna juristi või advokaati pole igal inimesel võimalik alati palgata,“ märkis Lello. „Linnaosades toimuvatele nõustamispäevadele on oodatud kõik Tallinna elanikud, kes vajavad mõnes juriidilises küsimuses esmast õigusalast konsultatsiooni,“ lisas linnasekretär.
 
Õigusnõustamise päeva raames on võimalik tasuta õigusabi saada võlaõiguse, perekonnaõiguse, asjaõiguse, pärimisõiguse, tööõiguse, täitemenetlusõiguse, pankrotiõiguse ja korteriühistuõiguse õigusvaldkonda jäävate küsimuste osas. Samuti saab infopäeval teavet riigi toel osutatava soodustingimustel õigusabi ning edasiste nõustamisvõimaluste kohta.

Nõustamisteenuse sujuvaks korraldamiseks ja osutamiseks võib end eelnevalt registreerida telefonil 688 0400, kuid eelregistreerimine ei ole kohustuslik ja kliente teenindatakse ka elavas järjekorras. Õigusnõu antakse eesti, vene ja inglise keeles.

Õigusnõu antakse nõustamispäevadel üldjuhul kella 9-18, välja arvatud Lasnamäel (nende puhul on kellaaeg märgitud toimumispäeva juures). Nõmme linnaosa valitsuses (Valdeku 13, 2. korruse saal) pakutakse tasuta õigusnõu 17. märtsil, Põhja-Tallinna valitsuses (Kari 13, saal) 4. aprillil, Kesklinna sotsiaalkeskuses (Liivalaia 32) 11. mail ja 26. oktoobril, Haabersti vaba aja keskuses (Ehitajate tee 109a/2) 25. mail kella 9-18, Lasnamäe linnaosa valitsuses (Pallasti 54, 1. korruse saal) 29. juunil kella 9-17 ja 3. augustil kella 10-18, Kristiine linnaosa valitsuses (Metalli 5, 1. korruse saal) 24. augustil, Mustamäe linnaosa valitsuses (E. Vilde tee 118, valge saal) 13. septembril ja Pirita linnaosa valitsuses (Kloostri tee 6, suur saal) 14. novembril.

Tasuta õigusabiteenust pakub linna lepingupartner HUGO.legal.