Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinn pakub kesklinna ettevõtetele abimeetmeid ehitustööde mõjude leevendamiseks

Tallinn pakub kesklinna ettevõtetele abimeetmeid ehitustööde mõjude leevendamiseks

Pärast talvepausi jätkuvad kesklinnas Vanasadama trammitee ehitustööd, mis mõjutavad paljude linlaste igapäevast elu- ja liikluskorraldust. Tallinn kutsub kesklinna ärisid üles kasutama linna abimeetmeid, mille eesmärgiks on pakkuda tuge ehitustööde mõjude leevendamiseks.

„Me ei tohi ära unustada, et just ettevõtlus on see, mis toodab linnale ja linnaelanikele tulu. Kuigi ilus ja ligipääsetav linnaruum on lõpuks ka ettevõtjate endi huvides, peame me ehituse ajal siiski ettevõtjatele jõudumööda vastu tulema, et aidata ehitustööde mõju leevendada. Reklaamimaksusoodustus täidab just seda eesmärki, sest võimaldab enda äri tavaolukorraga võrreldes veidi märgatavamaks teha,“ rääkis Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.

Ehituspiirkonda jäävatele ettevõtetele pakutakse võimalust saada 50 protsendi ulatuses reklaamimaksusoodustust. Reklaamimaksu soodustuse taotlemise eelduseks on, et tänav on ehitustööde tõttu osaliselt või täielikult suletud järjestikku kuus kuud ja rohkem või kokku vähemalt kuus kuud ühe aasta jooksul. Maksusoodustust võib kava kohaselt anda tänavate sulgemise või osalise sulgemise perioodiks ning kaheks kuuks pärast sulgemise lõppu, et reklaamida ehitustööde piirkonnas tegutseva ettevõtte poolt pakutavaid tooteid ja teenuseid.

Samuti on täpsustatud linnale kuuluvate rajatiste (nende hulgas ka väliterrassid ja hooajalised müügikohad) kaubandustegevuseks andmise korra ja tasu miinimummäärasid, mis võimaldab käibelanguse kompenseerimiseks anda rajatisi pärast ehitustööde lõppemist ja liikluspiirangute kaotamist teatud perioodiks tasuta kasutusse.

Mullu oktoobris kiitis Tallinna Linnavalitus heaks ettevõtetele suunatud abimeetmete tegevuskava, mille eesmärgiks on pakkuda tuge pikalt kestvate ehitustööde mõjude leevendamiseks. Jaanuari lõpuni on kestnud linna teavituskampaania, mille eesmärgiks on aidata kesklinnas tegutsevaid ettevõtjaid ehitustööde tõttu vähenenud klientide tagasitoomisel.

Vanasadama trammiliini ehitustööde tulemusena valmib ligi 2,5-kilomeetrisel lõigul uus trammiliin, mis algab Kivisilla ja Gonsiori tänava ristmikust ning ulatub kuni Põhja puiesteeni. Projekti on rahastanud Euroopa Liit taasterahastu NextGenerationEU vahenditest.

Vanasadama trammitee veebilehel tallinn.ee/vanasadamatramm saavad ühistranspordi kasutajad detailse ülevaate ühistranspordiliinide ümbersuunamisest ning autoga liiklejad leiavad liikluskorralduse infot koos ümbersõiduskeemidega.