Tallinn pälvis ETEL tunnustuse Pirita ja Pikakari invarandade eest
4. mail toimus Tallinna loomaaia keskkonnahariduskeskuses Eesti Turvaettevõtete Liidu (ETEL) üldkoosolek, kus tunnustati ka turvaturu aasta parimaid. Tiitli „Aasta Tegu 2022“ vääriliseks tunnistati Tallinna linna eestvedamisel rajatud invarannad.
Eesti esimesed invarannad, kus liikumisraskustega inimesed saavad vette minna spetsiaalse ratastooliga, avati Pirita ja Pikakari randades eelmise aasta suvel. Mõlemas rannas on kolm ujukitega ratastooli, nõuetekohased riietuskabiinid, terrass koos varjualusega ning konteinerid inventari hoiustamiseks. Vette minekuks on rajatud pea mereni ulatuv kaldtee. Kliente abistab vastava väljaõppe saanud töötaja, kes annab kätte inventari ja aitab ujuja vette minekuks turvaliselt ette valmistada. Ohutuse tagamiseks tohib vette minna vaid koos isikliku saatjaga.
Tunnustusauhinna võttis vastu abilinnapea Betina Beškina, kelle sõnul oli invarandade rajamine vajalik samm linnaruumi ligipääsetavuse parandamisel. „Omal jalal kõndides ei pruugi me sageli arugi saada, milliste takistustega seisab silmitsi ratastooliga liikuja. Need takistused võivad vahel olla ületamatud ja seada mitmeidki piire. Et suvised rannamõnud ei jääks liikumispuudega inimesele kättesaamatuks, saigi eelmisel aastal Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuameti, Põhja-Tallinna ja Pirita linnaosavalitsuste ning turvaettevõtte G4S koostöös rajatud invarannad. Mul on heameel, et teenus on leidnud sooja vastuvõtu ja toob ka sellel hooajal rõõmu paljudele inimestele.“
G4Si rannavalve juht Henry Seemel märkis, et ettevõtte tunneb rõõmu, et sai olla osa nii olulisest projektist nagu invarannad. „Sel aastal muudame Pikakari ja Pirita ranna kasutajatele veelgi mugavamaks ja loodame, et Tallinn on siinkohal eeskujuks ka teisetele omavalitsustele ning peagi muutuvad liikumispuudega inimeste ujumisvõimalused mujalgi paremaks.”
Ligipääsetava ranna teenus on avatud kogu ametliku rannahooaja vältel 1. juunist kuni 31. augustini iga päev kell 12–18ni ning on kasutajatele tasuta. Nädalavahetustel võiks ujumisratastooli eelnevalt broneerida, helistades telefonil 5666 2455. Info on leitav ka koha peal ja Tallinna ligipääsetavuse infosüsteemis lips.tallinn.ee.
Ülemisel pildil (vasakult): G4S juhatuse liige Villu Õun, Tallinna abilinnapea Betina Beškina, Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuameti puudega inimesi toetavate meetmete juhtivspetsialist Mihkel Tõkke ning G4Si rannavalve juht Henry Seemel