Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinn parandab Lahepea tänava ohutust

Tallinn parandab Lahepea tänava ohutust

Tallinn kavandab Lahepea tänaval Soodi tänava ja Paldiski maantee vahelisel lõigul rajada olemasoleva sõidutee asemele kergliiklustee koos tänavavalgustuse lahendusega. Lahepea tänava eskiisprojekti avalik tutvustus toimub täna, 18. aprillil kell 17.30 Tallinna Mustjõe Gümnaasiumis (Paldiski mnt 83).

Haabersti linnaosa vanem Oleg Siljanov märkis, et Lahepea tänava piirkonda on rajatud mitmeid uusarendusi ning senine liikluslahendus ei vasta enam piirkonna elanike ootustele ja vajadustele. „Suurenenud liiklusvool on muutnud tänaval liiklemise ohtlikuks, kuna sõidutee on kitsas ja seal puudub kõnnitee,“ ütles Siljanov ja lisas, et tagamaks piirkonnas ohutum liiklemine soovitakse sealne tänavaruum ümber kujundada.

Põhja-Tallinna linnaosa vanema Manuela Pihlapi sõnul muutub linnaruum tänu kavandatavatele uuendustele jalakäijatele ja jalgratturitele sõbralikumaks. Kergliiklusteed projekteerides on arvestatud kohalike elanike väljakujunenud liikumissuundadega ja loodud on ühendused olemasolevate terviseradadega,” ütles Pihlap.

Kavandatud on täiendav madal- ja kõrghaljastus ning kaks uut puhkeala, mis on varustatud pargipinkide, prügikastide ja jalgrattahoidjatega.

Uus juurdepääsutee Soodi ja Lahepea tänavale kavandatakse eraldiseisva projektiga, mis ei ole Lahepea tänava eskiisprojekti osa. Uus kergliiklustee lahendus ehitatakse välja peale uue juurdepääsutee valmimist.

Lahepea tänava eskiisprojektiga saab tutvuda veebilehel tallinn.ee/lahepea. Tagasisidet saab anda tagasisidevormi kaudu 2. maini.