Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinn on peagi alustamas Hiiu Kooli uue hoone ehitusega

Tallinn on peagi alustamas Hiiu Kooli uue hoone ehitusega

Nõmme linnaosas asuva Hiiu Kooli uue hoone rajamiseks vajalike ettevalmistustöödega tehakse peagi algust. Tallinna Linnavaraamet kuulutas välja riigihanke Raudtee tn 55 paikneva koolihoone osaliseks lammutamiseks, majandushoone lammutamiseks ja rajatiste likvideerimiseks. Pakkumuste esitamise tähtaeg 29. aprill 2024.

Raudtee tn 55 kinnistul asub 1927. aastal valminud miljööväärtuslik hoone koos 1965. aastal valminud ja nüüdseks amortiseerunud juurdeehitisega. Hiiu Kooli tervikrenoveerimise projekti koostamiseks viidi eelmisel aastal läbi väärtuspõhine hange, et kohandada miljööväärtuslik maja tänapäevaseks koolihooneks ning amortiseerunud juurdeehitise asemele rajada uus, suurema mahuga moodne juurdeehitis. Parimaks tunnistati Innopolis Insenerid OÜ ideekavand „Kaks maja“.

Abilinnapea Tiit Teriku sõnul on vana maja renoveerimine ning uue moodsa kõrvalmaja ehitamine igati õige otsus. „Vana maja miljööväärtuslik osa renoveeritakse ja koos uue kõrvalhoonega moodustavad need ümbruskonnaga hästi sobituva harmoonilise duo. Mis peamine – koolipere saab asuda tööle tänapäevase ruumiprogrammiga meeldivas õpikeskkonnas, mida vana hoone ei oleks võimaldanud,“ ütles Terik. „Nüüd olemegi jõudmas esimeste silmaga nähtavate töödeni – välja on kuulutatud vana amortiseerunud majaosa ja majandushoone lammutustööde hange. Lammutustööd algavad loodetavasti juba maikuus ning kestavad eeldatavasti maksimaalselt kaks kuud.“  

Rajatava uue maja ideekavand „Kaks maja“ loob näiliselt kaks hoonet, mida ühendavad madal galerii ja maastik, kus on varjul ühisala, raamatukogu ja spordisaali massiivne maht. Ajaloolisesse hoonesse on kavandatud administratiivruumid, aine- ja huviklassid, söögisaal ning raamatukogu. Uue ja vana hoone vahelises galeriis asuvad peasissepääs, aatrium, mitmeotstarbeline trepistik, garderoob ja pääs spordisaalide alale. Juurdeehitises paiknevad koduklassid ning HEV-klassid, mõned aine- ja huviklassid ning muusikasaal ja võimla. 

Hooviale luuakse loodusliku ilmega keskkond, mis sobib mängimiseks, puhkamiseks ja õppimiseks kogu kooliperele. Olemasolevat kõrghaljastust säilitatakse maksimaalselt. Uued haljasalad jagunevad teemaaladeks – meelteaed lõhnavate ja õitsvate taimedega, turbapeenar mustikate ja pohladega, niidukooslus hein- ja õistaimedega ning pinnakattetaimed puude all. Õppeaeda istutatakse viljapuid ja marjapõõsaid. Spordihoone katusel asub haljaskatusega õuesõppepaviljon, kus laudade ümber mahub tegutsema klassitäis lapsi. Rattaga liiklejatele on koolihoovi kavandatud mitmeid rattaparklaid ja varjualuseid.  
Tervikrenoveerimise ehitushange toimub eeldatavasti käesoleva aasta keskel ning Hiiu Kooli kaks maja peaks valmima 2025. aasta teises pooles.