Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinn suurendab tagasiulatuvalt haridustöötajate palku

Tallinn suurendab tagasiulatuvalt haridustöötajate palku

Tallinna linnavalitsus otsustas tänasel istungil suurendada tagasiulatuvalt alates 1. jaanuarist 2024 õpetajate ja tugispetsialistide ning koolieelsete lasteasutuste õpetajate abide töötasu alammäärasid.

Alates 1. jaanuarist 2024 on õpetajate ja tugispetsialistide töötasu alammäär 1820 eurot kuus ning koolieelsete lasteasutuste õpetajate abide töötasu alammäär 1092 eurot kuus. Seega on tänavu 1. jaanuarist Tallinna üldhariduskooli ja kutseõppeasutuse õpetaja, koolieelse lasteasutuse ja huvikooli õpetaja ning tugispetsialisti töötasu alammäär 1820 eurot kuus (seni 1803 eurot) ning koolieelse lasteasutuse õpetaja abi töötasu alammäär 1092 eurot kuus (seni 1085 eurot).

Abilinnapea Aleksei Jašin nentis, et üldhariduskoolide õpetajate töötasu alammäära kasvuga on samas mahus suurendatud Tallinnas ka munitsipaalharidusasutuste õpetajate ja tugispetsialistide töötasu. „Linna põhimõte on õpetajate võrdne kohtlemine töötasu alammäära kehtestamisel olenemata haridusasutusest ning lasteaiaõpetajate ja õpetaja abide töötasu alammäära sidumine õpetaja töötasu alammääraga,“ sõnas Jašin.

Vastavalt Vabariigi Valitsuse 21. detsembri 2023 määrusele „Põhikooli ja gümnaasiumi õpetaja töötasu alammäär“ on põhikooli ja gümnaasiumi õpetaja töötasu alammäär täistööajaga töötamise korral on 1803 eurot kuus. Tänavu 6. mail Haridus- ja Teadusministeeriumi edastatud määruse muutmise eelnõu kohaselt on põhikooli ja gümnaasiumi õpetaja töötasu alammäär täistööajaga töötamise korral 1820 eurot kuus ning Vabariigi Valitsuse määruse eelnõus sätestatud uut töötasu alammäära rakendatakse tagasiulatuvalt alates 1. jaanuarist 2024.

„Ehkki tänaseks ei ole veel Vabariigi Valitsus määrust vastu võtnud, siis on Tallinn omal initsiatiivil otsustanud suurendada õpetajate, tugispetsialistide ja koolieelsete lasteasutuste õpetajate abide töötasu alammäärasid,“ selgitas Jašin. „Töötasu alammäärade suurendamiseks vajalikud vahendid summas 1,01 miljonit eurot kavandatakse 2024. aasta lisaeelarvega, millele lisandub riigieelarveline toetus arvestuslikult 1,16 miljonit eurot.“