Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinn tagab kõigile õpilastele koolikoha

Tallinn tagab kõigile õpilastele koolikoha

Alanud õppeaastal asus Tallinna 58 munitsipaalüldhariduskoolis õppima ligikaudu 48 700 õpilast. Koolikoht tagatakse kõigile õpilastele, kelle elukoht on pealinnas ja kelle vanemad on selleks avalduse esitanud.

Abilinnapea Andrei Kante selgitas, et praeguse seisuga on Tallinna koolides 436 vaba kohta ja need on tagatud ka nendele noortele, kes on hiljuti Tallinna elama asunud. „Suurim väljakutse koolikohtade määramisel seisnes selles, et kuni 1. septembrini polnud koolidel täpset ülevaadet, kas kõik nimekirjas olevad õpilased jätkavad õpinguid ka uuel õppeaastal. See puudutas nii praeguseks Eestist lahkunud Ukraina sõjapõgenikke kui ka õpilasi, kes jätkasid kooliteed mõnes teises riigis või omavalitsuses. Varem nimekirjas olnud, kuid kohast loobunud õpilaste vanemad koole ega haridusametit sellest ei teavitanud ja vabade kohtade olemasolu selgus mõnel juhul alles kooliaasta alguses. Sellest tulenevalt tekkis ka viivitus koolikohtade määramisel nende noorte jaoks, kes olid taotluse esitanud alles suvel,“ selgitas Kante.

Tallinna haridusametile esitati suve jooksul 420 koolikoha taotlust, neist rohkem kui pooled on tulnud augusti viimastel nädalatel, kuid avaldusi on esitatud veel ka septembris. Sellest tingituna on protsess võtnud aega. Haridusameti juhataja Kaarel Rundu kinnitas, et käesoleva nädala jooksul saavad koolikoha kõik õpilased, kes seda vajavad. „Ootel on veel umbes 50 õpilast, kuid igale lapsele leitakse sobiv kool, kus on õppekohti ja piisavalt õpetajaid ning mis asub lapse elukohale võimalikult lähedal.“

Esmaspäevase seisuga oli Tallinna koolides vabu kohti 436. Täpsustatud andmed selguvad selle nädala lõpuks, kui koolid on esitanud haridusametile täitmata õppekohtade info.