Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinn tänas ja tunnustas aasta tervishoiutöötajaid

Tallinn tänas ja tunnustas aasta tervishoiutöötajaid

Teisipäeva õhtul tänasid ja tunnustasid Tallinna linnavalitsus ning sotsiaal- ja tervishoiuamet raekojas 2021. aasta tervishoiutöötajaid.

„Ühiskond on olnud koroonakriisis juba ligi kaks aastat, kuid eriti on see mõjutanud tervishoiusüsteemi, kus on tulnud silmitsi seista erakordselt suurte väljakutsetega. Arstid ja õed on töötanud kohati inimvõimete piiril, et hoolitseda abivajajate eest ja päästa elusid. Kuid vaatamata kõigele suudavad nad oma töös olla jätkuvalt osavõtlikud, abivalmis, toetavad ja sõbralikud ning teha oma tööd tõelise pühendumisega,“ ütles Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonda kureeriv abilinnapea Betina Beškina. „Ent abi vajatakse jätkuvalt ka teiste tervisemuredega. Minu siiras tänu ja sügav lugupidamine kuulub kõigile tervishoiutöötajatele – nii neile, kes on võidelnud koroona eesliinil, kui ka neile, kes teevad oma tavapärast tööd oma patsientide tervise heaks.“

Tunnustamiseks esitati tänavu 17 tervishoiutöötajat, kelle juures lisaks professionaalsusele hinnati kõrgelt ka inimlikke väärtusi. Esile tõsteti arste ja õdesid, kes on ääretult kohusetundlikud ja laialdaste teadmistega, vastutulelikud ja suure empaatiavõimega. Oluliseks peeti pidevat enesearengut, erialaseid teadmisi ja uuendusmeelsust ning panust kolleegide ja järelkasvu juhendamisel. Ära märgiti tervishoiutöötajate hindamatu panus koroonapandeemia ohjamisel, olgu see siis haiglas, perearstikeskuses või mujal. Väga väärtuslikuks peeti nende oskust pakkuda abivajajatele tuge ja turvatunnet ka kõige keerulisemas olukorras.  

Tänukirja silmapaistva töö eest tervishoiuvaldkonnas said Ere Vasli ja Viktoria Surgai (SA Tallinna Lastehaigla), Nailja Idrissova ja Kai Lauter (SA Tallinna Hambakliinik), Helju-Reet Sepp ja Piret Kleemann (SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla), Vladimir Borissov ja Zoja Petermann (AS Lääne-Tallinna Keskhaigla), Ilmi Reinmaa ja Annaliisa Kruutmann (AS Ida-Tallinna Keskhaigla), Elmira Mamedova ja Natalia Pozner (OÜ Tallinna Perearstikeskus), Žanna Abel (Tallinna Kiirabi), Terje Salu (OÜ  Koduõde), Triin Perkson (Jürgenson Perearstikeskus), Svetlana Lorvi-Talisainen (SA Tallinna Koolitervishoid) ning Anni Hanst (Kivimäe Perearstikeskus).

Muusikalist külakosti pakkusid pidulikul vastuvõtul Jaanika Sillamaa ja Kaarel Orumägi (klaveril Lauri Lehtsaar).

Foto: Vahur Lõhmus