Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinn tänas lapse heaolu spetsialiste

Tallinn tänas lapse heaolu spetsialiste

Täna tunnustasid ja tänasid abilinnapea Karl Sander Kase ning Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuameti juhataja Raimo Saadi Tallinnas töötavaid lapse heaolu spetsialiste.

Abilinnapea Karl Sander Kase märkis, et lapse sünd on vanemate jaoks suur rõõmu, kuid kahjuks ei pruugi elus kõik kulgeda nii nagu loodetakse. „Peret ja lähedasi ei saa asendada, kuid aidata tuleb neid, kes abi vajavad. Linna soov on üha enam pöörata tähelepanu ennetustegevustele ja varajasele laste probleemide märkamisele ning selles on linnaosade lapse heaolu spetsialistidel suur roll,“ ütles abilinnapea. Kase nentis, et kahjuks levib aga senini müüt, et kui perega võtab ühendust lapse heaolu spetsialist, siis see tähendab lapse vanematest eraldamist. „Nii see kindlasti ei ole. Lapse heaolu spetsialistide roll on olla lapse ja pere kõrval, pakkuda neile õigeaegset tuge ja leida muredele lahendusi,“ selgitas Kase.

Tallinnas töötab 88 lapse heaolu spetsialisti, kel tuli eelmisel aastal lahendada kokku 3230 lapsega seotud juhtumit. Suurem osa juhtumitest puudutasid lahuselavate vanemate suhtluse korraldamist oma lastega ning noorte koolikohustuse mittetäitmisest tingitud probleeme. Üha enam jõuavad spetsialistideni vaimse tervisega seonduvad või käitumis- ja sõltuvushäiretega noorte probleemid.

Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuameti laste ja perede heaolu osakonna juhataja Kaisa Vetemaa tõi välja, et mida varem lapse probleemi märgatakse, seda kiiremini on spetsialistidel võimalik pere aidata. „Mitte keegi ei taha last pere juurest ära võtta, kuid märkamine ilma spetsialistide sekkumiseta ei pruugi last aita,“ ütles Vetemaa ja lisas „meie huvi on, et iga laps saaks kasvada oma bioloogilises peres ning selle nimel spetsialistid töötavadki.“

Linnal on mitmeid erinevaid asutusi ja teenuseid, millega peresid toetatakse. Tallinna Perekeskuses pakutakse peredele erinevaid nõustamisi, lastele tugiisikuteenust ning lahuselava vanema ja lapse kohtumise korraldamist. Tallinna Laste Turvakeskuses toetatakse sõltuvushäiretega lapsi. Lisaks on linnal lepingupartnerid, kelle kaudu pakutakse peredele toetavaid teenuseid. Kuu aega tagasi avati kesklinnas Tallinna esimene perepesa, kuhu on oodatud kuni 7-aastased lapsed koos oma vanematega.

Tunnustused anti üle pidulikul lastekaitsepäeva tähistamisel Jaan Poska majas. Tallinna lapse heaolu spetsialistide vastuvõttu on korraldatud alates 2016. aastast.

Rohkem pilte saab vaadata siit.