Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinn tänas piduliku vastuvõtuga linna kultuuriasutuste vabatahtlikke

Tallinn tänas piduliku vastuvõtuga linna kultuuriasutuste vabatahtlikke

Eile õhtul tänati ja tunnustati Mustpeade majas Tallinna keskraamatukogu, kirjanduskeskuse, linnamuuseumi, merepäevade ja Birgitta festivali vabatahtlikke.

“Piiritu tänu, et vabatahtlikud kingivad Tallinna muuseumidele ja raamatukogudele kõige kallimat vara - oma aega. Tänu neile on meie kultuuriasutustel võimalik teha rohkem ja suuremalt. Ilma vabatahtliketa ei oleks merepäevad, kirjandustänava festival või muuseumipühapäevad sellised, nagu nad täna on,” rääkis Tallinna abilinnapea Kaarel Oja.

Sel aastal lõi vabatahtlikuna linna kultuuriasutuste juures kaasa kokku üle 200 inimese.

Tallinna keskraamatukogu juhi Kaie Holm sõnul on vabatahtlike panus äärmiselt tänuväärne. “Paljudele meie vabatahtlikele on oluline panustada oma kogukonna inimeste arengusse, näiteks keelekohvikute läbiviimisega edendada eesti või mõne muu keele oskust, robootikaringi eestvedamisega arendada laste programmeerimisoskusi ja loovust, maleringi korraldamisega hoida ärgas mõttetöö nii suurematel kui ka väiksematel osalejatel. Mõnele vabatahtlikule on oluline rutiin iga päev vähemalt korra kodust välja saada ja midagi kasulikku teha,” lisas Holm.

Rahvusvahelist vabatahtlike päeva peetakse iga aasta 5. detsembril, et tunnustada ja levitada teadlikkust vabatahtlike tööst kogu maailmas. Sellega seoses korraldas Kultuuri- ja Spordiamet enda hallatavate asutuste kultuurivaldkonna vabatahtlikele teist korda ühise tänuvastuvõtu, et neid tehtud töö eest tunnustada. Tänuvastuvõtul esinesid Jarek Kasar ja Jaan Pehk.

Rohkem infot vabatahtliku töö võimaluste kohta leiab Tallinna keskraamatukogu, kirjanduskeskuse, linnamuuseumi, merepäevade ja Birgitta festivali sotsiaalmeedia lehekülgedelt.