Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinn teeb suveöödel koostööd Ööhaldjatega

Tallinn teeb suveöödel koostööd Ööhaldjatega

Turvalisema ööelu tagamiseks on Tallinn pannud õla alla Ööhaldjate tegemistele, et neil oleks rohkem võimekust abivajajate jaoks olemas olla.

Tallinna ööelu nõunik Natalie Mets rõhub linna ja Ööhaldjate koostöö olulisusele: "Ööhaldjatega koostöö tegemine on Tallinna linna jaoks oluline samm kahjude vähendamisel ja turvalisuse suurendamisel meie mitmekesises ööelus. Suvekuudel, kui ööelu on aktiivsem, on eriti tähtis pöörata tähelepanu kahjude ennetamisele. Rohkem inimesi liigub tänavatel, külastatakse baare ja klubisid ning avalikke üritusi toimub sagedamini. Sellises kontekstis aitab Ööhaldjate kohalolek tagada, et kõik saaksid nautida öist elu turvalisemalt ja vastutustundlikult."

Ööhaldjate huvikaitsja ja teenusejuht Marit Oja rõõmustab: "Oleme pühendunud kahjude ennetamisele ja vähendamisele, et igaühel oleks võimalus nautida öist elu muretult ja jõuda turvaliselt koju. Meil on hea meel, et Tallinn jagab meiega samu väärtuseid ning mõistab, et lisaks ööbussidele aitavad ööelus turvalist koju jõudmist positiivselt mõjutada ka Ööhaldjad. Koostöö Tallinna linnaga annab meile võimaluse jõuda suvekuudel rohkemate sündmusteni ja olla abiks neile, kes seda vajavad." 

Linnalt saadud toega saavad Ööhaldjad pakkuda kahjude vähendamise teenust kaks korda kuus juunist kuni septembrini kokku kaheksal korral. Teenust pakutakse Tallinnas toimuvatel sündmustel ja ööelu tuiksoontes laiemalt, näiteks Telliskivi piirkonnas. Ühes vahetuses pakuvad teenust minimaalselt kaks Ööhaldjat ning suuremate sündmuste või festivalide puhul võib meeskond olla kuni 15-liikmeline.

Ööhaldjad on ööelu kahjude vähendajad, kelle eesmärk on ennetada ja vähendada nii alkoholi kui ka narkootikumide tarvitamisest tulenevaid kahjusid ööelus ning tõsta inimeste teadlikkust uimastite ohtudest, pakkudes sealjuures usaldusväärset tuge ilma hukka mõistmata.

Ööhaldjate Instagramist ning äsja valminud kodulehelt saab infot, millistel sündmustel neid sel suvel märgata võib.