Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinn toetab ligi 153 000 euroga erinevaid muusikasündmusi

Tallinn toetab ligi 153 000 euroga erinevaid muusikasündmusi

Käesoleva aasta esimesele mittetulundustegevuse muusikaprojektide voorule laekus 54 taotlust, mille seast valituks osutunutele eraldas linn kokku 152 650 eurot. Kokku otsustas ekspertkomisjon toetada 27 sündmust.

Tallinna abilinnapea Kaarel Oja sõnul on Tallinn UNESCO muusikalinn ning seetõttu on linna kultuurikalendrit täiendavad muusikaprojektid erilise tähelepanu all. „Toetusmeede on suunatud Tallinnas toimuvate ning avalikkusele avatud muusikasündmuste toetamiseks ning üheaegselt toetatakse nii uusi kui traditsioonilisi muusikasündmusi, mis mitmekesistavad Tallinna kultuurielu. Üha enam pöörame taotlusvoorudes tähelepanu aga ka sündmuste toimumispaigale ning proovime soodustada ettevõtmisi, mis toimuvad kaugemal Kesklinna ja Põhja-Tallinna tuiksoontest, et kultuurikalender oleks ühtlaselt mitmekesine üle terve linna,“ lisas Oja.

Teiste hulgas said toetust järgmised muusikaprojektid:

Eesti Muusika Päevad on vanim järjepidevalt toimunud nüüdismuusika festival Eestis, millest on aastakümnete jooksul kujunenud välja vaieldamatult ülioluline platvorm ja väljund Eesti heliloojatele, uuemale heliloomingule ja selle kasvule. EMPi fookus on Eesti heliloojatel, nende uudisloomingul ning silmapaistvatel interpreetidel, kes seda pühendunult kuulajateni toovad.

XVII rahvusvahelise koorifestivali "Tallinn 2023" raames toimub konkurss, 12 kontserti, laste- ja noortekooride ühisprojektid Tallinna koolikooridega ning meistriklass koostöös MUBAga. Tallinna Koorifestival annab väliskooridele võistlus-ja esinemisvõimaluse Eestis, Eesti kooridele võimaluse end rahvusvahelisel areenil proovile panna ning laiemale publikule võimaluse jälgida kõrgetasemelisi koorikollektiive nii konkursi- kui kontserdisituatsioonis.

Dark Side of The Moon 2023 on rahvusvaheline 72. tunnine elektroonilise muusika festival, mis toimub viiendat korda. Igal aastal on esinenud kolmel laval ligikaudu 20 esinejat: 14 välismaalt ja 6 Eestist. 2023. aastal on plaanis tuua lavale 18 välisesinejat ja 10 kohalikku artisti.

Festival Orient on toimunud alates aastast 1992 olles Baltimaade esimene ja seni ainus festival, mis on pühendunud üksnes autentsele Euroopa välisele, eelkõige Aasia muusikale.

Kammermuusika festival Fotografiskas eesmärk on luua Schubertiadele omast õhustikku, kus sadu aastaid tagasi tutvustati sõprade-tuttavate seltskonnas ning kodustes tingimustes helilooja Franz Schuberti loomingut. Sõbralik ja hubane fotomuuseumi atmosfäär pakub vahetut elamust ja kontakti nii publiku kui ka esinejate vahel.

Tallinna rahvusvaheline orelifestival Reval on loodud Eesti orelimängu kultuuri ja muusika arendamiseks ning selle sidumiseks Euroopa orelikultuuriga. Fookuses on Tallinna ajaloolise orelikultuuri tutvustamine Euroopas läbi partnerfestivalide.

Ekspertkomisjoni kuulusid Tallinna Kultuuri- ja Spordiameti kultuuriosakonna juhataja Marje Tõemäe, Tallinna Linnavolikogu liikmed Eduard Torman ja Heidy Purga, eksperdid Aivar Sirelpuu ja Kadri Lassmann.

Järgmine muusikavaldkonna projektitoetuse taotluse esitamise tähtaeg on 22. august 2023. Mittetulundustegevuse toetuse andmise korra ja toetuse määramise lisatingimustega saab tutvuda Tallinna kodulehel.

Taotlus ning hilisem tegevus- ja kuluaruanne esitatakse iseteeninduskeskkonna kaudu.