Skip to content
Juurdepääsetavus
 °C

Tallinn toetab saavutussportlasi ja spordiprojekte kokku ligi 395 000 euroga

Tallinn eraldab aprillikuus spordivaldkonna mittetulundustegevuse toetuste voorust toetusi 293 saavutussportlasele kokku 375 820 eurot ja 17 kohalikele spordiprojektile kokku 19 062 eurot.

Tallinna abilinnapea Tiit Teriku sõnul on linna üheks prioriteediks toetada Tallinnas toimuvaid erinevaid spordisündmusi ning noorte ja täiskasvanute organiseeritud sporditegevust nii liikumisharrastuse kui saavutusspordi valdkonnas. „Kuna Tallinn kannab 2025. aastal Euroopa spordipealinna tiitlit, on see kindlasti innustuseks meie tublidele sportlastele, et tuua koju kõrgeid tiitleid,“ sõnas Terik.

Tallinna saavutussportlase toetusmeetmega toetatakse täiskasvanud saavutussportlaste osalemist rahvusvahelistel tiitlivõistlustel (sh osalemist Euroopa ja maailmameistrivõistlustel) nii individuaalaladel kui ka sportmängudes ja selleks valmistumist. Toetust antakse spordialaliitudele. Saavutussportlaste toetuste taotluste järgmine esitamise tähtaeg on 15. juuni.

Teiste hulgas eraldati saavutusspordi toetust kergejõustiklastele Karl Erik Nazarov, Kreete Verlin, Anna Maria Orel, vehklejatele Ilja Boborv, Markus Salm, laskjale Peeter Olesk, ujujale Daniel Zaitzev, iluuisutajatele Eva-Lotta Kiibus, Mihhail ja Aleksandr Selevkole, Arlet Levandile, purjetajale Karl-Martin Rammole, laskesuusatajatele Johanna Talihärm ja Kristo Siimer, ratastoolicurlingu tiimile, maadlejatele Viktoria Vesso ja Richard Karelson, judokatele Grigori Minaškin, Klen-Kristofer Kaljulaid, Karl-Tani Priilinn-Türk, maletajatele Mai Narva ja Margareth Olde, kikkpoksijatele David Irhin ja Maryin Mikitjanski, motosportlastele Harri Kullas ja Keity Meier, veemotosportlastele Erko Abrams, Stefan Arand ja Mattias Siimann, taekwondo sportlasele Ilja Makarovit, karate sportlasele Li Lirismani ja cheerleadingu tiimidele, käsipalluritele, korvpalluritele, jalgpallurite jne. Kokku toetatakse enam kui 290 saavutussportlast.

Kohalikud spordivaldkonna projektid (kohalikud turniirid jm spordivõistlused) toetusmeede on suunatud aasta ringi toimuvatele kohalikele turniiridele ja võistlustele, mis pakuvad spordiklubidele ja eri alade harrastajatele kasulikke võistluskogemusi. Toetatakse neid projekte, mis toimuvad Tallinnas ja milles osalevad vähemalt kolme eri spordiklubi liikmed ja/või võistkonnad. Kohalike spordivaldkonna projektide taotlusvoore on aastas kokku neli. Järgmised taotluste esitamise tähtajad on 30. juuni ja 30. september.

Teiste hulgas said toetust Audentese Spordiklubi heitjate seeriavõistluse korraldamiseks, MTÜ Uju Talvel Nõmme taliujumisvõistluse realiseerimiseks, jalgpalliklubi FCF turniiridesarja Flora Cup 2023 korraldamiseks ja läbiviimiseks, MTÜ Spordiklubi Nord noorte korvpalliturniir Tallinn Nord Cup 2023 korraldamiseks, MTÜ SoloSailing purjetamise võistlussarja Noblessner Cup 2023 teostamiseks, MTÜ HC Panter hokiturniiri korraldamiseks jne.

Järgmised taotlusvoorude tähtajad on leitavad Tallinna linna veebilehel.