Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinn toetab sügistalvisel hooajal 31 kohalikku spordiprojekti

Tallinn toetab sügistalvisel hooajal 31 kohalikku spordiprojekti

Selle aasta viimases spordivaldkonna mittetulundustegevuse toetuste voorust eraldab Tallinn pisut üle 31 000 euro 31 kohalikule spordiprojektile.

Abilinnapea Tiit Teriku sõnul on linna üheks prioriteediks toetada Tallinnas toimuvaid erinevaid spordisündmusi. „Kuna Tallinn kannab 2025. aastal Euroopa spordipealinna tiitlit, on oluline, et linnas toimuvad spordiüritused oleksid mitmekesised ning kättesaadavad nii sportlastele kui ka kaasaelajatele. Spordiüritused mitte ainult ei loo ühtsustunnet, vaid edendavad ka tervislikke eluviise, mistõttu on nendel positiivne mõju kogukonnale laiemalt,“ sõnas Terik.
 
Kohalike spordivaldkonna projektide toetusmeede on suunatud aasta ringi toimuvatele kohalikele turniiridele ja võistlustele, mis pakuvad spordiklubidele ja harrastajatele väärtuslikku võistluskogemust. Toetatakse projekte, mis toimuvad Tallinnas ja milles osalevad vähemalt kolme erineva spordiklubi liikmed või võistkonnad.
 
Spordivaldkonna kohalike projektide taotlusvoore on aastas kokku neli. Selle aasta viimases taotlusvoorus said teiste hulgas toetust mittetulundusühingu Uju Talvel taliujumise võistlused „Iceswim“ (Nõmmel, Harkul ja Pirital), Eesti Jalgpalli Liidu aastalõputurniir minijalgpallis, Jalgpalliklubi FCF Tallinna Jalgpallikooli projekt „Flora Nike Cup 2023“, Beach44 OÜ korraldatav rannavõrkpalli Beach44 karikasari, Kalevi Ujumiskooli korraldatav Tallinna mitmevõistlus ujumises, Uisuklubi Gliss, korraldatav iluuisutamisvõistlus “Gliss Extra 2023” jmt. Järgmised taotlusvoorud toimuvad 2024. aastal.
 
Lisateavet toetuse saajate ja projektide kohta saab Tallinna linna iseteeninduskeskkonnas. Spordivaldkonna mittetulundustegevuse toetamise kohta saab lähemalt lugeda Tallinna linna veebilehel.