Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinn uuendas teatmikku „Heakorra ABC“

Tallinn uuendas teatmikku „Heakorra ABC“

Tallinna heakorrakuu veebilehel saab tutvuda teatmiku „Heakorra ABC” täiendatud väljaandega, kust leiab teavet linnakeskkonna, lindude-loomade, jäätmete, mänguväljakute ja kalmistute kohta. Teatmik on avaldatud eesti, vene ja inglise keeles.

„Meie ühise linnaruumi heakorda saab panustada iga inimene olenemata sellest, kas ta on kinnistuomanik, elab üürikorteris või on linna üksnes külastamas. Ka linn osutab hulgaliselt heakorra ja keskkonnaga seotud teenuseid, mille juures olulisel kohal on haljastuse ja loodusrikkuse parendamine,“ märkis abilinnapea Vladimir Svet. „Selleks, et linlastel oleks lihtsam ja mugavam neis teemades orienteeruda, on Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet koostanud teatmiku „Heakorra ABC”, mida nüüd taas värskendati.“ 

Teatmik annab ülevaate linna haljastusest, linnaaiandusest, mänguväljakutest ja kalmistutest ning jäätmete sortimise põhimõtetest. Samuti saab infot kinnistuomanikele ja lemmikloomapidajatele vajalikest juhistest ning sellest, kuidas käituda linnas elavate ja linna sattuvate lindude ja metsloomadega. Peamiselt keskendub teatmik heakorra valdkonna teenustele, mida osutab Tallinna linn. Teatmikust leiab ka linnaametnike kontaktid, kuhu pöörduda linna heakorda puudutavates küsimustes.

Teatmikus uuendati aastaga muutunud infot, näiteks sai linn juurde ühe uue koerte jalutusväljak. Lisati ka teavet talvise kütmise kohta ning täiendati ja muudeti jäätmete ja ringmajanduse osa.

„Heakorra ABC“ on kättesaadav eesti, vene ja inglise keeles (kliki pildil):

Heakorra ABC.JPG