Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinn valiti taaskord Euroopa tulevikulinnade esikümnesse

Tallinn valiti taaskord Euroopa tulevikulinnade esikümnesse

Financial Timesi poolt väljaantava ajakirja fDi Magazine edetabelis „Tuleviku Euroopa linnad ja regioonid 2024“ on Tallinn Euroopa keskmise suurusega linnade arvestuses kahes kategoorias kümne seas.

Alamkategooriates hinnati eriti kõrgelt Tallinna inimkapitali nii tööhõives osalemise määra kui haridustaseme ning teadmiste, oskuste osas, aga ka ettevõtlus- ja investeerimiskeskkonna ärisõbralikkust, kus pealinn saavutas pingereas vastavalt kümnenda ja kolmanda koha.

fDi edetabeleid koostatakse iga kahe aasta tagant. Keskmise suurusega linnade hulka arvestatakse 200-750 tuhande elanikuga linnapiirkonnad. Tallinn on leidnud äramärkimist erinevates kategooriates TOP10 linna hulgas alates 2012. aastast.

Linna või regiooni atraktiivsust välisinvesteeringute sihtkohana hinnatakse majanduspotentsiaali, inimkapitali, kuluefektiivsuse, taristu ja ärisõbralikkuse kategooriates, mille aluseks on ligi 90 erinevat statistilist näitajat. Konkurentsivõime edetabeli koostamisel hinnati rohkem kui 250 linna, kes grupeeriti vastavalt elanikkonna suurusele viide kategooriasse.

Tunnustusi jagati Cannes`is toimuval rahvusvahelise kinnisvara ja -investeeringute messi MIPIM raames, kuhu Tallinn viis ühisstendiga juba kaheteistkümnendat korda Eesti ettevõtted nii kinnisvaraarenduse,  varahalduse  kui kinnisvaratehnoloogiate valdkondadest. MIPIM 2024. aasta ühisstendil osalevad: Tallinna Sadam, Invest in Estonia, Advokaadibüroo Cobalt, Lumi Capital, Fyma, Bisly, Fibenol, TrackDeep ja Spacedrip OÜ. 

Lisainfot leiab kodulehelt www.fdiintelligence.com.