Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinn võttis vastu Soodi tänav 6 detailplaneeringu

Tallinn võttis vastu Soodi tänav 6 detailplaneeringu

Tallinna linnavalitsus võttis tänasel istungil vastu Haaberstis asuva Soodi tänav 6 detailplaneeringu, mis annab võimaluse alale ehitada kuni kolm äriruumidega korterelamut maksimaalse kõrgusega viis korrust. Planeering on üks viimastest Stroomi rannaga piirneva elamurajooni väljaehitamisel, mille kodulähedaste teenuste tagamiseks kavandab linn alale uue lasteaia ehitamist. 

Haabersti linnaosa on Tallinnas üks kiiremalt arenevaid piirkondi, kus eelkõige elamuarendused on viimastel aastatel linnaruumi oluliselt muutunud. Seetõttu rõhutas linnaplaneerimise abilinnapea Madle Lippus: „Uuselamuarendused kesklinna lähistel peavad olema hästi ühistranspordiga ühendatud ning nende planeerimisel tuleb lähtuda terviklikust visioonist, kus elamute kõrval on samavõrd olulised ka elamist toetavad teenused. Soodi 6 planeeringu näitel lasteaiakohad, linn kavandab uut lasteaeda aadressile Paldiski mnt 80a, või ligipääs loodusele ning tänavavõrgu kavandamine.”
 
Planeeringuga kavandatakse Haabersti linnaosas Mustjõe asumis Paldiski maantee ja mere vahelisel alal 1,42 hektari suuruse maa-ala jagamine äri- ja elamumaa ning üldkasutatava maa sihtotstarbega krundiks. Lisaks äriruumidega korterelamutele on võimalik ehitada kuni kaks ühekorruselist abihoonet, näiteks aiapaviljon või kasvuhoone. Samuti moodustatakse Paldiski mnt 80b kinnistust transpordimaa krunt uue juurdepääsutee rajamiseks Paldiski maanteele, mis ühendaks Paldiski maantee rannapromenaadiga.
 
Planeeringu koostas K-Projekt AS. Tallinna linnaplaneerimise amet ja Haabersti linnaosa valitsus korraldavad selle avaliku väljapaneku. Detailplaneeringu materjalidega saab tutvuda Tallinna planeeringute registris.
 
Nii Soodi 6 hoonestuse kui seda ümbritseva väliala terviklahenduseks viis Kodulahe kvartalit arendav Arco Vara eelmisel aastal koostöös Tallinna linnaplaneerimise ametiga läbi arhitektuurikonkursi. Konkursi võitis Apex Arhitektuuribüroo kavand „UKAUKA“, mille autoriteks on Taavi Lõoke, Kristi Järvik, Liispet Viira, Ove Oot ja Ingrid Kaur. Arhitektuurikonkursi võidutöö on hiljem aluseks ehitusprojekti koostamisele.