Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna 21. Kool kutsub huvilisi Saksa-teemalisele kunsti- ja kultuurinädalale

Tallinna 21. Kool kutsub huvilisi Saksa-teemalisele kunsti- ja kultuurinädalale

7.–11. jaanuar 2019 viib Tallinna 21. Kool läbi traditsioonilise kunsti- ja kultuurinädala, kuhu on uudistama oodatud kõik huvilised. Seekord Saksamaale keskenduv nädal on sisutatud näituste, etenduste, mälumängude ja palju muu huvitava ja harivaga.

Nädal avatakse pidulikult 7. jaanuaril kell 14.00 kooli aulas, kus avasõnad ütleb kooli direktor Meelis Kond ning kooliperet tervitab Saksamaa suursaatkonna asejuht Martin Langer. Kohal on ka saatkonna kultuurinõunik Clemens Hellemeier ning Goethe Instituudi esindajad. Avatseremoonial esineb kooli kammerorkester, solistid, vokaal- ja tantsuansamblid.

Koolimaja eri korrustel on avatud mitmeid põnevaid näitusi – SLV Suursaatkonna näitus „Üks keel – mitu lugu“, „Taaler, mark, kulden, euro – Saksa rahad kõik!“, Teaduskeskuse Deutsches Museum väike filiaal ja Eesti Rahvusraamatukogu rändnäitus.

Kavas on moedemonstratsioonid „Saksamaa läbi aegade“, Eesti Kunstiakadeemia külastused ja töötoad vilistlase Andres Ojari juhendamisel. Kooli liputoimkond esitab kooliperele õppetunni „Saksamaa ajalugu läbi lippude“. Toimuvad ringkäigud koolimajas, kus tutvustatakse maale ja illustratsioone, ei puudu ka põnevad spordivõistlused, näiteks kummikuviske võistlus.

Õpilased saavad intensiivkursusena õppida saksa keelt, kunstiajalugu, otsitakse „pärle“ kirjandusest, vaadatakse lasteetendust „Hans ja Grete“, külastatakse BMW keskust ning võetakse mõõtu mälumängudes.

Näha saab „Elavaid pilte Saksamaa ajaloost, ettelugemisele tulevad „Bremeni linna moosekandid“ ning PÖFF-i esindaja Mikk Granström võtab kokku Berlinale filmifestivali.

Aset leiab kunstikonkurss, pannakse kokku Ravensburger pusle, kaverdatakse laule, õpitakse tegema martsipani ning pannakse oma oskused proovile Saksa köögi töötubades. Linnamängus uuritakse Saksa kultuuri jälgi Tallinnas, peetakse jahti merelippudele ja räägitakse majandusest. Kohal on ka Väike nõid, Grimmi muinasjututegelased ning Saksa lambakoerad.

Kunsti- ja kultuurinädala kulminatsiooniks on 11. jaanuaril toimuv põnev ja meeleolukas mälumäng ning õhtune suurejooneline teemapidu.

Kõik huvilised on oodatud uudistama ja Tallinna 21. Kooli toredast lõimingõppest osa saama!

XXXIII kunsti- ja kultuurinädala kava

 

Juta Hirv, direktori asetäitja-arendusjuht