Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna 21. Koolis toimus Cambridge C1 Advanced eksami tutvustusüritus

Tallinna 21. Koolis toimus Cambridge C1 Advanced eksami tutvustusüritus

7. mail toimus Tallinna 21. Koolis rahvusvahelise C1 inglise keele testi Cambridge C1 Advanced tutvustusüritus.

Tervitussõnavõtuga esines direktor Meelis Kond, kes rääkis inglise keele õppe populaarsusest ja järjepidevusest juba alates aastast 1961, kui koolis avati süvaõpetusega inglise keele eriklass, millest kujunes tänini edukalt toimiv traditsiooniline ja atraktiivse õpisisuga õppesuund.

Haridus- ja Teadusministeeriumi korraldatud CAE eksami tutvustusüritus on koolile märgilise tähendusega,

sest CAE testi sooritamine tänasel päeval on gümnasistidele kui keelemagnet – riigieksami sooritajaid jääb iga aastaga aina vähemaks.

Avasõnavõtus kinnitas haridus- ja teadusminister Mailis Reps, et riik soovib pakkuda võrdseid võimalusi rahvusvaheliselt tunnustatud inglise keele testi tasuta sooritamiseks C1 tasemel kõikidele tublidele gümnaasiumilõpetajatele, mis on ka üks haridusvaldkonna eesmärkidest ning mis kindlasti toetab õpilaste motivatsiooni ja innustab noori julgemalt oma tulevikku kavandama.

Cambridge C1 Advanced testi tutvustasid külalised Suurbritanniast – testimisfirma Cambridge Assessment English esindajad.

SA Innove juhatuse esimees Birgit Lao rääkis korraldusküsimustest, piloottestimisest ja sellest, kuidas uus võimalus täiendab hetkel kehtivat õpitulemuste välishindamissüsteemi. Õpilaste vaatenurka selgitas Eesti Õpilasesinduste Liidu esimees Marcus Ehasoo, kes tänas Haridus- ja Teadusministeeriumi inglise keele testi tasuta sooritamise võimaluse loomise eest.

 Koostas: Juta Hirv, Direktori asetäitja-arendusjuht